Vedat ÖZDEMİR

Vedat ÖZDEMİR

Bu neyin teşekkürü!

Bu neyin teşekkürü!

  VEDAT ÖZDEMİR / SARIYER MANŞET GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ 

İnsan yapılan bir iyilik karşılığında, karşısındaki kişiye teşekkür etmek zorunda kalır. Bir davranış karşısında duyulan memnuniyeti ifade eden “Teşekkür ederim” cümlesi bir nezaket gereğidir. Ama bu cümleyi, doğru yerde, doğru zamanda kullanmakta fayda vardır. Gerek olsun olmasın her yerde kullanıldı mı bu cümle amacı dışına çıkar ve önemini de kaybeder. Ama biz toplum olarak memnun olmasak da olumlu, olumsuz her şeye teşekkür ederiz. Örneğin, Sarıyer Balık Satıcıları Derneği’nin kime neden teşekkür ettiğini bilmediği gibi…
 
Sarıyer sahilinde balıkçıların tezgâh açtığı yerden geçerken bir şey dikkatimi çekti. Tezgâhların tam karşısına 2 tane tabela konulmuş. Üstelik tabelalarda protokol sırasına göre konulmuş. Öndeki tabelada “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş’a bizlere sağladığı imkânlardan dolayı TEŞEKKÜR EDERİZ” arkadaki tabelada ise, “Sarıyer Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’e katkılarından dolayı TEŞEKKÜR EDERİZ” yazılmış. Oradan balık almaya gelen vatandaşlar da şaşkın “Acaba bu neyin teşekkürü” diye herkes birbirine sorar olmuş. İşportacılığı yasallaştırdıkları için mi yoksa balık pazarını yapmadıkları için mi bu teşekkür?
 
Yoldan gelip geçenlere “Sarıyer’in en büyük eksiği nedir?” diye sorarsanız kuşkusuz %50’sinden “Balık pazarı yok” cevabını alırsınız. Balıkçıların ise %100’ü bu cevabı verir.

Bilindiği gibi seçim döneminde gündemde olan bir konuydu. Hemen her adayın vaatleri arasında “Modern Balık Pazarı” vardı. Bu teşekkürlerden de görünüyor ki balıkçı esnafımız hiçbir kira ve vergi ödemeden Modern Balık Pazarına kavuşmuş! Peki, ne diyelim, bu teşekkürler sizleri beş yıl daha götürür!

balikcilar12122_783456770.jpg

Bu yazı toplam 5046 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Vedat ÖZDEMİR Arşivi