Vedat ÖZDEMİR

Vedat ÖZDEMİR

'İmamoğlu'nun sokağa çıkmasını istemiyorlar'

'İmamoğlu'nun sokağa çıkmasını istemiyorlar'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na son günlerde gittiği her yerde planlı bir şekilde saldırılar başladı.

Bunlar yapılırken bir taraftan da telefon kameralarıyla kayıt altına alınıp; sosyal medyada, tetikçi internet siteleri ve gazetelerde yayınlanarak, halkın son dönemde iktidara karşı olan olumsuz tepkisinin yönü değiştirilmeye çalışılıyor.

Toplumun her kesiminden Ekrem İmamoğlu’na olan sempatinin dozu azaltılmaya çalışılıyor.

Şehitliklerde, mezarlıklarda, Allah’ın evi olan kutsal camilerde bile planlı saldırılarla İmamoğlu’nun sinirlerini bozup hata yaptırmaya çalışıyorlar.

Sokağa çıkmasın, halka dokunmasın, hizmet etmesin, çalışmasın, koltuğunda sadece otursun istiyorlar.

Çünkü İmamoğlu; pazarda, sokakta, camide, cem evinde insanları dinledikçe; diline, inancına, rengine bakmadan bu ülkedeki her kesime dokundukça Türkiye’deki siyasi dengeleri değiştirdiğini çok iyi biliyorlar. Yapılan tüm anketlerde bunu çok net bir şekilde görüyorlar. 

Ayrıca, büyükşehir belediye meclisleri ve merkezi hükümet üzerinden şuanda CHP’li büyükşehir belediyelerinin hizmet etmemesi için nasıl bir çaba harcandığını da halk görüyor.

Bunun için birçok örnek verilebilir ancak İBB’nin yoksul halka 1 TL daha ucuz halk ekmek götürmek için verdiği mücadeleye bakmamız bile yeterli sanırım.

Engellemeler yapıldıkça CHP’li belediye başkanları geri adım atmıyor, kararlı duruyor ve yeni bir çözüm üretiyor.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı tüm siyasi ve medya gücüne rağmen engelleyememeleri karşı tarafın iyice sinirlerini bozuyor.

CHP’li belediye başkanları hizmet ettikçe, halka dokundukça iktidar, “CHP’li belediyeler çalışmıyor” algısı oluşturamıyor.

Oluşturamadıkça kaybediyor ve bu kaybediş onu iyice hırçınlaştırıyor.

Bu hırçınlaşma ve kendisi gibi düşünmeyene düşmanca bakış, iktidarın yandaşlarını da iyice saldırganlaştırıyor. Kimi sosyal medyada, kimi sokakta, kimi camide, kimi ise şehitlikte aldığı görevi yerine getirmeye çalışıyor. 

Anketler açıklandıkça, seçimler yaklaştıkça bunlar ne yazık ki artarak devam edecek. Ekrem İmamoğlu’na her gün yeni bir suçlamada bulunacaklar.

Sosyal medya hesaplarını, ekibini, gittiği her yeri ve attığı tweetleri bile, noktasından virgülüne kadar takibe alıp, onlar gibi düşünmediği için kendilerince “terörist” ilan etmeye çalışacaklar. Görevlendirilen troller, internet siteleri ve gazeteler saldırılarını hızlandıracak. 

Ama hesaba katılmayan bir şey var.

İBB Meclisi’nde “hizmet yapmasın” diye önü kesildikçe, yandaş medya üzerinden hakaret edildikçe, yalan haberlerle yıpratılmaya çalışıldıkça, sokaktaki planlı saldırılar devam ettikçe Ekrem İmamoğlu daha da güçleniyor…

imamoglu-mans.jpg

Bu yazı toplam 17244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
Vedat ÖZDEMİR Arşivi