1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Furkan Akçadağ Kimdir?
Furkan Akçadağ Kimdir?

Furkan Akçadağ Kimdir?

21 Eylül 1994 yılında Diyarbakır’da doğan Furkan Akçadağ’ın tam adı Şeyhmus Furkan Akçadağ’dır.

A+A-

21 Eylül 1994 yılında Diyarbakır’da doğan Furkan Akçadağ’ın tam adı Şeyhmus Furkan Akçadağ’dır. Lise eğitimini Ankara Jale Tezer Koleji’nde tamamlamıştır. Lisenin ardından 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İnşaat Mühendisliği bölümünde eğitim görmeye hak kazanmıştır. 2017 yılına geldiğimizde ise ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden üstün başarı ile mezun olmuştur. Anadili Türkçe’ye ek olarak İngilizce, Almanca ve Arapça dillerine de konuşmaktadır. Akçadağ’ın büyük bir Beşiktaş taraftarı olduğu da bilinmektedir.

Furkan Akçadağ, üniversiteden sonra aile şirketinde çalışmaya başlamıştır. Ancak eğitim hayatına ara vermemiştir. Şu anda Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği fakültesinde Hidromekanik üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Profesyonel olarak pek çok pozisyonda yer alan Furkan Akçadağ, başta Akçadağ Grup’a bağlı olan Akçadağ İnşaat Tic. ve Taah. Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığını pozisyonunda yer almaktadır. Akçadağ İnşaat, 7500 kişiye istihdam sağlamakta olup teknoloji başta olmak üzere madencilik ve enerji gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Furkan Akçadağ ek olarak 2020 Kasım ayından beri Whitemont LTD.’de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 2020 Eylül ayından beri Sky Telekomünikasyon’da Kurul Üyeliği yapmaktadır. Furkan Akçadağ’ın en güçlü yönleri arasında iletişim, eğitim ve İngilizce bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Şeyhmus Furkan Akçadağ, Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Akçadağ İnşaat hakkında “7500 kişilik istihdam ile ülkenin büyümesine ve kalkınmasına her gün daha fazla katkı sağlayarak büyümeye devam ediyoruz.” diye açıklama yaptı. Şirketinin madencilik alanında sıkı faaliyetler yürüttüğünü hatırlatan Furkan Akçadağ, “Madencilik, Türkiye’nin kalkınmasında ve cari açığın azaltılmasında olmazsa olmazdır.” diyerek madenciliğin ülkemizdeki önemine de dikkat çekti. Akçadağ İnşaat’ın son zamanlarda dikkat çeken bir diğer çalışma ise Temmuz 2022’de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ihale edilen YEKA RES 3 ihalesi kapsamında Adıyaman Bağlantı bölgesinde Rüzgar Enerjisine Dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve 40 MWe bağlantı kapasitesinin tahsisine ilişkin imzalanan sözleşmedir.

Furkan Akçadağ, şirketinin ve kendisinin güncel devam ettirdiği diğer çalışmalardan da bahsetti. Bu çalışmaların arasında Eylül 2022’de Tekirdağ ili Malkara mevkiinde yaklaşık 15 milyon ton kömür rezervi bulunan kömür ocağında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Tekirdağ ili dahilinde bulunan er: 3426227 sayılı IV. grup maden sahasının kömürün yıkanmasına (lavvar) yönelik tesis ve Manisa Soma Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü Deniş 1/A Nolu Pano Dekapaj işi gibi madencilik alanında çalışmalar bulunmaktadır. Furkan Akçadağ’ın inşaat sektöründe devam eden projeleri arasında  Avrupa’nın en iyi hizmet binası proje ödülünü alan İnegöl Belediyesi Hizmet Binası Yapım işi, Yenimahalle Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğü Ankara Yenimahalle Karşyaka Pazar Yeri ve Sosyal Tesis İnşaatı ve Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Van ili Özalp ilçesi Hudut Hattına 2.etap Acil Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi Yapım İşi gibi projeler bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT