Zekeriyaköy, metro ve tünellerle kent merkezine bağlanıyor

Zekeriyaköy, metro ve tünellerle kent merkezine bağlanıyor
Zekeriyaköy’ün en büyük gayrimenkul projesi KÖY’ün önümüzdeki dönem yüksek oranda değerlenmesi bekleniyor

Ağustos ayında bağlantı yollarıyla birlikte hizmete açılacak 3. Köprü ve İstanbul Belediyesi’nin yıl içinde başlayacağı 5 yeni tünel çalışmasına, Mayıs ayında ihaleye çıkacağı açıklanan Beşiktaş-Sarıyer Metrosu da eklenince Sarıyer’deki konut projelerine ilgi yoğunlaştı.

Yatırım değeri yüksek olan konut projeleri Sarıyer ilçesinin Zekeriyaköy bölgesinde yoğunlaşıyor. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, İstanbul’un kuzeyini cazip hale getiren ulaşım projelerini açıklamasının ardından yatırımcıların yanı sıra, doğayla iç içe yaşamak isteyenlerin gözleri Zekeriyaköy’e çevrildi.

Zekeriyaköy’ün en büyük konut projesi Siyahkalem’in Emlak Konut işbirliği ile gerçekleştirdiği KÖY çeşitli tip ve büyüklüklerde projelendirilmiş 971 adet konut yer almaktadır. Henüz ruhsat süreci tamamlanmamış etaplarla birlikte yaklaşık 1.167 konuttan oluşan ve doğa ile iç içe bir yaşam vaad eden KÖY projesinin İstanbul’un yeni ulaşım projelerinden nasıl etkilendiğini Siyahkalem CFO’su İbrahim Kahraman’a sorduk.

Kahraman, “KÖY, inşaat kalitesi,  doğa ile iç içe bir yaşam imkânı vermesi ve sahip olduğu sosyal donatılar nedeniyle zaten ilgi gören bir projeydi. İstanbul Belediyesi’nin yıl içinde yapımına başlayacağı 5 yeni tünel ve Beşiktaş Sarıyer metrosu ile birlikte ilgi daha da yoğunlaştı. KÖY’e erişim kolaylığı, önümüzdeki dönem projemizin büyük oranda değerlenmesini sağlayacak” dedi.

Kahraman,  günümüzde insanların hem modern hayatın imkânlarından yararlanmak hem de doğa ile iç içe bir yaşam sürmek istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Son yıllarda sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada insanlar doğal hayatın bir parçası olma özlemi  içinde. Ancak metropollerde buna erişmek o kadar kolay olmuyor. İnsanlar doğayla iç içe olma ihtiyaçlarını hobi bahçeleri ile gidermeye çalışıyor.  KÖY  bu konuda büyük bir imkan sağlıyor. Komşuluk ilişkisini güçlendirecek ve teşvik edecek ortak alanlar, çocuklar için tasarlanan zengin aktivite alanları ile birlikte  yaşam alanı olarak insanlar için cazip hale geliyor. Bütün bu imkanlardan yararlanırken, kentle bağınız kopmuyor.  İşinizden, eğitiminizden ya da bir metropolün sunduğu kültürel ve sosyal etkinliklerden mahrum olmadan bu ayrıcalıklara sahip oluyorsunuz. Dolayısıyla biz projenin lansmanından bu yana azalmayan bir ilgi ile karşı karşıyayız.”

3 etap halinde gerçekleştirilen KÖY projesinin 1. Etabının % 80’inin satıldığını, müşterilerden gelen yoğun ilgi nedeniyle 2. Etap satışlarına da planlanan tarihten önce başlattıklarını açıklayan Kahraman, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Projemizden konut alan müşterilerimiz çoğunluğunu beyaz yakalı profesyoneller oluşturuyor. Satış fiyatlarımız şu anda ortalama 7500-8500 TL/m2 aralığında. Fiyatlarımız Sarıyer’in diğer semtleri Tarabya , İstinye, Maslak ,Emirgan ve Yeniköy ile karşılaştırıldığında çok cazip durumda.  3.Köprü ve 3.Havalimanı ve 5 adet yeni entegre tünel ve Beşiktaş- Sarıyer metro hattının hayata geçmesiyle birlikte bölgemizdeki projelerin fiyatlarının da Sarıyer’in diğer semtlerindeki ortalama satış fiyatlarına ulaşacağını ve hatta geçeceğini öngörüyoruz. Alıcılarımız ve potansiyel müşterilerimiz de bu büyük prim potansiyelinin farkında.”

Bu haber toplam 42432 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT