3. Köprü Zekeriyaköy’ü vurdu! Proje satışları durdu

3. Köprü Zekeriyaköy’ü vurdu! Proje satışları durdu
3. köprünün açılışıyla birlikte çevrede yaşanan gürültü kirliliği Sarıyer’in en seçkin semtlerinden biri olan Zekeriyaköy’deki projeleri vurdu

Lüks konutlara yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı alıcılar yaşanan gürültü kirliliği nedeniyle çekingen davranıyor. Emlak uzmanları bu nedenle Zekeriyaköy’de devam eden projelerdeki satışların ciddi anlamda etkilendiği belirtiyor.

Zekeriyaköy’de yaşayanların köprü isyanı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün hizmete açılmasıyla birlikte yoğun bir gürültü kirliliği ile karşı karşıya kalan bölgedeki vatandaşlar isyan ediyor. 3. köprüyle birlikte kendilerine uykunun haram olduğunu vurgulayan bölge halkı, “Biz buraya huzur bulmak için yerleştik. 3. köprü ile birlikte ağır tonajlı kamyon ve tırların geçişi sırasında çıkan gürültü tüm huzurumuzu kaçırdı. Kapmonlar sanki beynimizin içinden geçiyor gibi oluyor. Biz uyuyamadığımız gibi çocuklarımız da uyuyamıyor. Camları bile açamıyoruz. Böyle giderse Zekeriyaköy’u terk edeceğiz” şeklinde konuşuyor.

Projelerin satışları durdu 

Bölgedeki dev projeleri değerlendiren ve satışları neredeyse durma noktasına geldiğini ileri süren bazı gayrimenkul firma yetkilileri, “3. köprü açıkçası projeleri vurdu. Satışlar büyük oranda düşmüş durumda. Firmalar 3. köprü ve bağlantı yollarını ulaşım açısından avantaj gösteriyorlar ancak yaşam kalitesinin düşmesini görmezden geliyorlar. Yaşanan sorunların çözümü için yapılan girişimlerde de bir sonuç alınamıyor. Zekeriyaköy’de huzur yerini huzursuzluğa bıraktı. Temiz hava, sessizlik ve sakinlik geçmişte kaldı” şeklinde ifadeler kullandı.

Milyonluk konutlarla satış yapmak isteyen firmalar, çevresel, sosyal ve kültürel yaşamı dikkatte almadan projeler ürettikleri, geneli değil bireysel düşünceleri taşıdıkları için burada yaşayacak insanların ileride yaşayacakları sorunlara kapı aralıyorlar.

Bu haber toplam 36140 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT