Maslak’taki Süperateş Fabrikası imar planı Büyükşehir’den geçmedi

Maslak’taki Süperateş Fabrikası imar planı Büyükşehir’den geçmedi
Maslak'taki Süperateş Fabrikası'nın bulunduğu 45 bin metrekarelik araziyle ilgili hazırlanan imar planı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nden geçmedi.

Maslak'taki Süperateş Fabrikası'nın bulunduğu 45 bin metrekarelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Hizmet Alanı'na konut projesi teklifi İBB Meclisi'nden geçmedi. Teklifte alanın yüzde 50'si konut alanına alınması, yüzde 50'sinin de İBB Hizmet alanı olarak kalması istendi. Alana MESA Mesken inşaat şirketi konut yapmak için sahibiyle 1 yıl önceden anlaşmış. İBB Meclisi'nin temmuz ayı oturumları gündemine Maslak'taki 45 bin metrekarelik Süperateş Fabrikası'nın bulunduğu İBB Hizmet Alanı'na ilişkin bir teklif geldi. Teklifte alanın yüzde 50'sinin konut yüzde 50'sinin de İBB Hizmet alanı kalması istendi. Hizmet alanlarına belediyeye ait hizmet binaları, halk eğitim merkezi, kütüphane ve kültürel tesisler gibi belediye ait birçok tesis ve açık alanına ise su deposu, şantiye ve garaj yapılabiliyor. Teklif uygun bulunmayarak oybirliği reddedildi. CHP'li Meclis üyesi Hüseyin Sağ, "Burası halkın alanı. İBB Hizmet alanı olarak kalmalı" dedi. 

1 yıl önceden plan

Mesa Mesken şirketi yaptığı açıklamada alana konut projesi yapmak için önceden ön protokol yapıldığını, alanın kendilerine ait olmadığını, imar planı kabul edilseydi, konut projesi yapacaklarını söyledi. 1966 yılından bu yana faaliyette olan fabrikanın etrafında Ağaoğlu Maslak 1453, My Home Maslak, Mashattan gibi lüks konut projeleri bulunuyor.

Bu haber toplam 36675 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT