Kamera gerçek katili ortaya çıkardı

Kamera gerçek katili ortaya çıkardı
Maslak’ta bir liralık tuvalet ücretini ödememek için işletmeci Fırat Karavil’i öldüren kişinin cinayeti üstlenen Mustafa İnci’nin ağabeyi olduğu ortaya çıktı.

Sarıyer Maslak'ta bir caminin tuvaletinde 1 liralık ücret nedeniyle işlenen cinayetle ilgili dava açıldı. İddianameye konulan kamera görüntülerine göre tuvalette görevli Fırat Karavil'i öldürenin, polis tutanağında adı geçen Mustafa İnci değil kardeşi Selahattin İnci olduğu ortaya çıktı.

KENDİSİ DEĞİL KARDEŞİ VURMUŞ

Maslak Üçyol Camisi'ndeki tuvalette görevli Fırat Karavil (40), 18 Haziran'da bitişikteki kebapçının akrabası Bayram Aydınalp ile 1 TL'lik ücret nedeniyle tartıştı. Aydınalp yanında bozuk para olmadığını söyleyince, Karavil 200 lirayı bozdurabileceğini söyledi ve ücreti tahsil edip para üstünü verdi. Bir süre sonra kebapçılar Selahattin İnci (32), kardeşi Mustafa İnci (25) ve baba Mehmet Ali İnci tartışmaya dahil oldu. Mustafa İnci belindeki silahı ateşlemek istedi ancak çevredekiler araya girdi. Bir süre sonra kardeşi Selahattin İnci, Karavil'i çenesinden vurarak öldürdü.

ZANLIYA MÜEBBET KARDEŞİNE 17 YIL HAPİS CEZASI

Polis tutanağında Karavil'i Mustafa İnci'nin öldürdüğü geçti. Ancak olayla ilgili iddianamede katil zanlısının Selahattin İnci olduğu belirlendi. Mustafa İnci, "Maktulü ben vurmadım. Polisler yanlış anlamış" dedi. Savcılık cinayete teşebbüs ve cinayeti üstlenme suçundan Mustafa İnci'ye 17 yıl hapis, tutuklu ağabeyine ise müebbet istedi. Mahkeme, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

Bu haber toplam 34963 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT