Bümed’liler KÖY ev sahipliğinde Jazz Brunch’da buluştu

Bümed’liler KÖY ev sahipliğinde Jazz Brunch’da buluştu
Sarıyer Zekeriyaköy’de 467 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen KÖY projesi, Boğaziçi Mezunlar Derneği üyelerini ağırladı.

Sarıyer Zekeriyaköy’de 467 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen KÖY projesi, Boğaziçi Mezunlar Derneği üyelerini KÖY ev sahipliğinde düzenlenen Jazz Brunch’da ağırladı. Keyifli bir Pazar sabahı geçiren BÜMED üyeleri Ajda Ahu Giray’ın caz dinletisi eşliğinde yaptıkları kahvaltının ardından KÖY projesi hakkında yetkililerden bilgi aldı.  

Boğaziçi Mezunlar Derneği BÜMED’le birlikte geliştirdikleri bu özel projeye imza atan Siyahkalem düzenlenen geleneksel BÜMED Jazz Brunch’ın ana sponsoruydu. 

BÜMED üyelerini caz sanatçısı Ajda Ahu Giray’ın dinletisi eşliğinde zengin ve keyifli bir brunchda ağırlayan Siyahkalem’in CFO’su İbrahim Kahraman, “Biz KÖY projesinde hepimizin hayal ettiği, çocuklarımız yaşamalarını arzu ettiğimiz bir ortam sağlamayı hedefliyoruz. Bu muhteşem ortamda, doğa ile içiçe keyifle yaşadığımız keyfi KÖY’de de BÜMED üyesi olma avantajı ile yaşamanız için işbirliği anlaşmamızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

koy_jazz_bumed_ic2.jpg   koy_jazz_bumed_ic1.jpg

Bruncha aileleri ile birlikte katılan çocuklar, kendileri için düzenlenen grafitti etkinliğinde yeteneklerini sergilemenin yanı sıra eğlenceli vakit geçirerek KÖY ev sahipliğinde çocuk olmanın keyfini çıkardılar.

KÖY’den konut alanlar, İstanbul’un en gözde mekânlarından biri ve şehir merkezine sadece yarım saat uzaklıkta yer alan BURC Beach’e üye olma ayrıcalığına  sahip olacaklar. 

KÖY PROJESİ 
Dünyanın çeşitli ülkelerinde gerçekleştirdiği projelerle uluslararası bilinirliğe sahip,  pek çok ödül sahibi İngiliz mimari grup Hopkins Architects tarafından tasarlanan KÖY’de 5 ayrı konut tipi bulunuyor.

Kent merkezine oldukça yakın bir lokasyonda, unutulmaya yüz tutmuş doğal bir yaşam tarzı sunan KÖY’de 264 bin metrakelik bir yeşil alan yer alıyor. 

KÖY ayrıca, 1.600 m2 otopark, 1.600 m2 kapalı spor alanı ve 400 m2’lik kafeterya alanının yanı sıra 2 tenis kortu, 4 basketbol sahası ve 3 adet açık yüzme havuzu ve bir koşu parkuru ile konfor ve doğal yaşamı içi içe sunuyor.
80 m2 ile 204 m2 arasında değişen büyüklüklerde 420 adet apartman dairesi, 194m2 ile 266 m2 arasında değişen büyüklüklerde 584 adet çift dubleksin yer aldığı KÖY’de 181 m2 ile 199 m2 aralığında 74 sıra ev bulunuyor.
Projede büyüklükleri 400 m2 olan ikiz villa sayısı 68, 461 m2’lik müstakil villa sayısı ise 21 adetle sınırlı.

KÖY’ÜN ÇARŞISI – ÇARŞIKÖY KÖY projesinde, 15 bin metrekareye sahip, uluslararası markaların yanı sıra yöreye özgü farklı damak tatlarına uygun restoranlar, kafeler, süpermarket, veteriner, organik pazarın yanı sıra sinema salonlarının da bulunduğu açık bir çarşı yer alıyor.

AKILLI EVLER Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan Köy evleri, hayatı kolaylaştıran birçok detay ve konfor sunuyor. Konut sahipleri gerektiğinde, otomatik programlanabilir özelliği ile aydınlatmayı ve ısıtmayı uzaktan kontrol edebiliyor. 24 saat güvenlik sistemi, kameralı izleme sistemleri, itfaiyeye bağlı yangın alarm sistemi ve herhangi bir kaçak durumunda kendini kapatabilen doğalgaz alarm sistemi ile de güven dolu bir hayat vaat ediyor.

ULAŞIM 3.  köprü ve 3. havalimanına yakın olan KÖY Projesi,  Maslak’a 20 dakika, Hacıosman Metro İstasyonu’da 12 dakika,  Sarıyer İDO’ya 10 dakika mesafede yer alıyor.

LEED YERLEŞKE SERTİFİKASI Türkiye’de bir ilke imza atarak LEED NEIGHBORHOOD sertifikası alan KÖY’de  “ailelerin temel ihtiyaçlarını yerleşim içerisinde yürüme mesafesinde giderilebilmesi”, “ekolojik düzenin bozulmaması için ışık kirliliğini azaltıcı gece aydınlatması”,  “ekolojik özelliklerin ve biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik peyzaj tasarımı”, “insan sağlığına zararlı etkisi olan inşaat malzemelerinin kullanılmaması”, “alerjik veya kanserojen malzemelerin yasaklanması”, “inşaat sürecinde çevreci kalite kontrol önlemlerinin uygulanarak çevresel bozulmanın ve kullanım sürecinde ortaya çıkacak insan sağlığına zararlı problemlerin minimumda tutulması” gibi kriterler yerine getirildi.

SİYAHKALEM 
1977 yılında temelleri atılan Siyahkalem Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.  yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği projelerle Türkiye inşaat sektörünün en  güvenilir şirketleri arasında yerini almaktadır. 
Otoyollar, köprüler ve çeşitli altyapı projelerine de imza atan Siyahkalem,  son 5 yılda Türkiye’nin 5 ayrı ilinde 6.700 konut, 7 okul, ticaret merkezleri, kreşler, spor tesisleri inşatı gerçekleştirmiştir. 

Siyahkalem, inşaat sektöründe yıllardır biriktirdiği deneyimi çevre, doğa ve insanla barışık projelere imza atmak için kullanmaktadır.  Bütün projelerinde bireyin sosyal, kültürel ve yaşamsal ihtiyaçlarını merkeze alan Siyahkalem, çağımızın kent ve kentleşme sorunlarını doğru tespit ederek bunları aşmayı ve gelecek kuşaklara gurur duyacakları yaşama alanları bırakmayı hedeflemektedir.

Siyahkalem, 3 ve 11 Mayıs 2012 tarihinde halka açık iki oturum halinde gerçekleştirilen Emlak Konut GYO ihalesinde en yakın rakibinden toplam gelirde 72 milyon TL ve arsa bedeli olarak ise en yakın rakibinden 33 milyon 400 bin TL fazla ödeyerek ihaleyi kazandı.

Bu haber toplam 4356 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT