• İstanbul18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ocak 2010 Pazar 21:17

Serdar Sarıoğlu yeniden başkan

Hareketli geçen ve belediyeden kimsenin katılmadığı CHP Sarıyer İlçe Kongresi’nde Serdar Sarıoğlu yeniden başkan seçildi.
Serdar Sarıoğlu yeniden başkan

Serdar Sarıoğlu’nun 307 imzayla tek liste çıkarttığı kongrede çok konuşulacak anlar yaşandı. 235 kişinin oy kullandığı kongrede Sarıoğlu’nun listesi 226 oy aldı. 9 oy da geçersiz sayıldı. 

Reşitpaşa’daki Yılmazlar Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal’ın yaptığı kongreye, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bihlun Tamaylıgil, CHP Genel Saymanı Mustafa Özyürek, İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, Eski Kültür Bakanı Ercan Karakaş, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, çeşitli ilçe başkanları ve çok sayıda CHP’li katıldı. 

Belediye Başkanı kongreye gelmedi
Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Başkan Yardımcılarından kimse katılmazken, Meclis Üyelerinden ise sadece Erdal Sarıgöl, Gökan Zeybek, Ayşe Oya Tümer, Muzaffer Abdaloğlu, Nasuh Aşantuğrul, İl Genel Meclis Üyeleri, İzzet Bayraktar, İzzet Polat, İbrahim Bozan ve Avni Sarıoğlu katıldı. 

226 oyla seçildi
Divan Başkanı İstanbul Milletvekili Çetin Soysal’ın tek listenin çıkmasından dolayı “Kongrenin sona erdi” demesiyle salon boşaldı. Ancak yapılan çağrı üzerine oylama yapıldı. 235 kişinin oy kullandığı kongrede Sarıoğlu’nun listesi 226 oy alırken 9 oy da geçersiz çıktı.  

Sarıoğlu; “İlçe örgütü vefasını göstermiştir”
Sarıyer Manşet Gazetesi’ne açıklama yapan CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, “Yeni bir temiz sayfa açıyoruz. Daha önce söylediğim gibi CHP örgütü vefalı bir örgüttür. O vefasını da göstermiş bulunuyor. Çok git geller yaşadık. Bazı arkadaşların aday olmak için başvuracaklarını izlenimlerimiz vardı. Fakat hem adayım hem çekildim demeleri sonucunda 84 imzayı bulamadıklarından adaylık başvuruları yapamadıkları görülmüştür. Yüzde 50’nin üzerinde bir katılım sağladık tek liste çıkmasına rağmen. Yönetim Kurulumuzun büyük bölümünü yeni arkadaşlarla tazeledik. Sarıyer’e yeni bir vizyon sunmak için projelerimiz, düşüncelerimiz var. Bunları acilen hayata geçirip Sarıyer kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. Bu 4. Seçimim. Parti kamuoyunun yanı sıra, Sarıyer kamuoyunun örgüt olarak ciddi desteğini gördük. Sizlerin aracılığıyla onlara teşekkür ediyorum. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, Sarıyer’de çok güzel şeyler olacaktır” dedi. 

“Belediye başkanımızın burada olmasını isterdim”
Sarıoğlu, Belediye’den kimsenin kongreye katılmamasıyla ilgili ise şunları söyledi: “Belediyeciler belediyecilik işini yapmaya devam edecekler, örgüt de örgüt sorumluluğu içerisinde kendi işini yapacaktır. Temiz, nezih, pırıl pırıl bir Sarıyer yönetmek için o arkadaşlarımızı seçtik. En azından burada olmalarını can-ı gönülden istedik, Belediye Başkanımızı ve belediyede çalışan arkadaşlarımızı bekledik ama maalesef bu gerçekleşmedi. Bu örgüt vefalı olduğunu bir daha gösterdi ve belediye başkanına sahip çekerek il delegesi yapmıştır” 

YÖNETİM LİSTESİ ŞÖYLE

İLÇE BAŞKANI: HALİM SERDAR SARIOĞLU 

İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ (ASİL)

1- HÜLYA TERZİOĞLU

2- DUYGU MALKOÇ

3- FATMA LEYLA BULUTOĞLU

4-NAZMİ KABİLOĞLU

5- MEHMET HANÇER (İstinye muhtarı)

6- N. ERTUĞRUL ABİK

7- ŞEREF AKSAK

8- NURETTİN KAVRAZLI

9- LEVENT BİLEK

10- SİNAN YARAR

11- FİKRET ŞİMŞEK

12- ZEKİ GÜNDÜ

13- İBRAHİM ARDA

14- NECATİ YILDIRIM

İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ (YEDEK)

1- OZAN BOYACI

2- ERDAL ÇİCEK

3- SÜLEYMAN AKYILDIZ

4- KADRİ ERDİNÇ

5- MEHMET DELER

6- İSMAİL BİTNEL

7- HAMİT ONUR SOYSAL

8- VURAL ARSLAN

9- MUHAMMET HANEFİ ŞEN

İL KONGRE DELEGELERİ

1- HALİM SERDAR SARIOĞLU

2- ŞÜKRÜ GENÇ

3- AYŞE OYA TÜMER

4- GÖKAN ZEYBEK

5- M. İHSAN TANYILDIZ

6- CEMAL YEĞİN

7- NASUH AŞANTUĞRUL

8- SAMİ ERASLAN

9- İRFAN KABAN

10- YUSUF CERAN

11- AVNİ SARIOĞLU

12- METİN TANKOŞ

13- MEHMET ERGAN

14- YÜCEL ARSLAN

15- HÜSEYİN KORKMAZ

16-İBRAHİM BOZAN

Adaylık için adı geçen Mehmet Deniz kürsüde sert konuşurken, CHP İl Genel Meclis Üyesi İzzet Bayraktar ise belediyeyi eleştirdi. Çok konuşulacak kongrenin detayları video görüntüleriyle yayına hazırlanıyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Facebook Hesabınızla yorum yapabilirsiniz
YORUMLAR
Hüseyin Korkmaz
Desteklerinizi Beklerim.
HÜSEYİN KORKMAZ
Desteğinize ihtiyacım var.
dewrim
cumhuriyrt halk partisi DENİZ BAYKAL'sız olmazzzzzzzzzzzzzzz
serdar sarıoğluna sarıyerli ve halktan birinece
kaç yıldır hiç birşey yapmadan ilçede görevini sandalyesine kendini zamklayan başkana seçimden hemen önce ilçede istifa edip seçimdede çalışmaynlar olarak hala ne yüzle lugat parçalıyorsunuz? yalakalık yaparak sarıoğularına işlerinizimi yaptırıyorsunuz yoksa menfaatlerinizmi var ? artık devriniz bitti 15 yıldır ilçede oturup çaylarını yudumlayanlar seçimi kazandığımızda sevinmediler bile çünkü koltuk korkusu ve mevcut alışkanlıklarını kaybeme korkusu yüzünden emekçilere bile laf söyler oldular .SAYIN Mehmet Deniz İse çekilmekle doğru yapmadıysada hareketini saygıyla karşılıyorum. bu arada sayın Baykala DA partiye üye olmak isteyen gençlerin önünü kesen butip zihniyetlerede izin verdiği için kınadığımızı bildirmek isterim bu sözlerime zahmet edip cevap yazmanızı istemiyorum .fikriniz zikriniz bir . gerçek sarıyer aşığı CUMHURİYETÇİ HALKÇI GENÇLİK saygılar
melisa durangüle cevap
Bence ilk önce il yönetimine alınan tescilli hırsıza bakın siz hakkında devam eden davaları gözden geçirin ondan sonra da Şükrü Genç'e laf söyleyebilme hakkınız doğsun.
melisa durangül
helal olsun serdar baskan!!..şükrü bey ve onun üçkagıtcı tayfasına bırakma bu örgütü..
Sarıyerli..!!!!!
UMUDUN adı Sevgili Serdar Başkan tebrik ederim..

Sadece Sarıyer Haber lerisanalbasin.com üyesidir
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Sariyer Manset | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0212) 242 48 70 / Faks : Gazeteler Sarıyer Gazetesi Sarıyer Manşet Gazetesi | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA