Sporcu sağlığında yeni dönem

Sporcu sağlığında yeni dönem
TASKK ve İASKF Başkanı Ali Düşmez ’den önemli proje

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ve İASKF Başkanı Ali Düşmez’in önemli projelerinden biri olan amatör sporculara sağlık güvencesi sağlayan protokol Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalandı.

protokol4.jpg
 
Sporcu sağlığında yeni dönem başladı. Sosyal güvencesi olmayan amatör sporcuların sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için hazırlanan protokol Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından imzalandı. Sağlık Bakanlığı Binasında imzalanan protokolde Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı ve İASKF Başkanı Ali Düşmez, Spor Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Sultan Seyhan da yer aldı.

protokol2.jpg

Müezzinoğlu: “Gençlerimizi çok önemsiyoruz”
Sağlıklı nesiller yetiştirmek adına çok önemli bir protokole imza attıklarını söyleyen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Gençlerimizi çok önemsiyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Gençlerimize spor yapmayı ve aktif bir yaşam sürmeyi öneriyoruz. Bugün atmış olduğumuz imza amatör sporlar ve sporcuların geleceği için çok önemli. Bu sağlık güvencesi, onlara spor yaşantısında ayrı bir motivasyon sağlayacaktır. Bu imzalar inşallah herkes için hayırlara vesile olur” dedi.

protokol1.jpg
 
Kılıç: “Devrim niteliğinde bir protokol”
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç yapılan protokolün spor camiasında bir hayli ses getireceğine değinerek, “Atmış olduğumuz imzalar devrim niteliğinde. Uygulamaya geçildiğinde bunu herkes görecek. Artık 2 milyonu aşkın faal amatör sporcumuz sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Bu durum amatör sporcular kadar ailelerini de sevindirecek. Sporcularımızın spor yaşantısı artık daha uzun ömürlü olacak. Bu imzalar hükümetimizin amatör spor ve sporculara verdiği önemi de gösteriyor. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın spordaki hedefleri ve 2020 Olimpiyat adaylığımız yolunda da çok önemli imzalar attık. Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ve Sağlık Bakanlığı çalışanlarına destekleri için çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Düşmez Bakanlara teşekkür etti
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez de, yapılan protokolün çok önemli olduğunu belirterek, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile protokolün imzalanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

protokol3.jpg

Bu haber toplam 8451 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
2 Yorum