Sarıyer’e bir altın madalya daha

Sarıyer’e bir altın madalya daha
16. Akdeniz Oyunları'nda bayanlar karate branşında Sarıyer Belediye Spor’dan Gülderen Çelik altın madalya kazandı.

16. Akdeniz Oyunları'nda bugün başlayan karate müsabakalarında, bayanlar 50 kiloda Sarıyer Belediye Spor’dan Gülderen Çelik altın madalya kazandı.

Febo Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmalarda ilk olarak tatamiye çıkan Çelik, ilk maçında Sırbistan'dan Biljana Stojovic'i zorlanmasına rağmen 1-1 biten maçta, hakem kararı ile mağlup etti. Güldüren Çelik, daha sonra Yunanlı Evdoxia Kosmidou'yu 2-1 yenerek finale çıkarken, finalde de Avrupa şampiyonu İtalyan Sara Cardin'i aynı sonuçla 2-1 mağlup ederek altın madalyaya ulaştı.

Çelik: Bu altını alacağımı biliyordum
Yapılan karşılaşmalarda çok iyi maçlar çıkaran ve finalde de İtalyanların altın madalya umudu Sara Cardin'i yenerek şampiyon olan Çelik, “Altın madalyayı benim kazanmam önemli değil, bayrağımın burada dalgalanması ve İstiklal Marşımızı çaldırmam önemli” dedi.

Türkiye ve Türk Bayrağı için mücadele ettiğini anlatan Güldüren Çelik, “Şampiyon olacağımı daha önceden biliyordum. Çünkü bu anı daha önce de yaşamıştım. Bu inancımla ve iyi konsantre olarak ülkeme altın madalya kazandırdım” şeklinde konuştu.

Çelik'in, maçtaki hırsının ardından, podyumdaki sempatik tavırları da salona gelen sporseverlerin beğenisini kazandı.

Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT