SARIYER'DEN GöRKEMLİ AÇILIŞ

SARIYER'DEN GöRKEMLİ AÇILIŞ
Sarıyer Spor Kulübü, Yusuf Ziya Öniş'te düzenlenen görkemli bir açılış töreni ile sezonu açtı.

İbrahim Bozan Başkanlığındaki Sarıyer Spor Kulübü görkemli bir açılış töreni ile sezonu açtı. Kulüp binasına Sarıyer Spor Kulübü’nün Efsanevi Genel Kaptanı Eyüp Odabaşı’nın adının verilmesinin ardından, tören Yusuf Ziya Öniş stadında devam etti. Açılış konuşmasında Kulüp Başkanı İbrahim Bozan, tek hedeflerinin Sarıyer'i layık olduğu şampiyonluk zirvesinde görmek olduğunu söylerken, Belediye Başkanı Şükrü Genç ise “Tek hedef birinci lig” dedi.

İstiklal Marşı ile başlayan törende Sarıyer Spor Kulübü’nün yeni kadrosu ve yönetim kurulu tanıtıldı. Tek tek anons edilen futbolcu ve yöneticilere taraftarlar sevgi gösterilerinde bulundu. Sarıyer Spor Kulübü kurucularından Fikret Canlı ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'e plaket takdim etti.


Bozan “Hedef Şampiyonluk zirvesini görmektir”
Açılışa katılan taraftara seslenen Kulüp Başkan İbrahim Bozan, “Sarıyer 2009 yılında bembeyaz bir sayfa açtı. Bu sayfanın başında belediyesi vardı, kulübü vardı, yönetimi vardı, yepyeni bir futbol takımı vardı. Ama bir şey her zaman Sarıyer'de idi. O'da sizlersiniz” dedi. Başkan Bozan sözlerini şöyle sürdürdü; “Biz yönetime geldiğimiz günden itibaren bizden önceki tüm geçmiş yönetimlere saygı, sevgi ve şükranlarımızı sunduk. Hiçbir kurum geçmişiyle bağını kopardığı zaman başarılı olamaz. 69 yıldır Ata'sının izinde olan bu camiayı çok uzun yıllara hep beraber taşıyacağız. Bu sene bizim tek hedefimiz var o da; Sarıyer'i layık olduğu yerde şampiyonluk zirvesinde görmektir. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir bütün olarak kenetlendik. Sizlerin de aynı kenetlenme içerisinde olduğunuza inancımız sonsuz. Yönetimimiz oluştuğunda biz bir şeyi çok güçlü bir şekilde hissettik. O da Sayın Başkan'ımızın bir sözü idi. Sarıyer'de imar sorunu neyse, Sarıyer Spor Kulübü de odur. Çünkü 'halkın mutluluğu olan her yerde biz varız ve halkın mutlu olması için çaba göstermeliyiz’ dedi. Biz de o günden beri bu takımı şampiyon yapmak için yola çıktık. Ne mutlu Türk'üm, ne mutlu Sarıyerliyim diyene” dedi. 


Genç "Tek hedef birinci lig"
Bozan’dan sonra söz alan Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, Sarıyer’de balıkçı için balığın, gecekonduda yaşayan insan için tapusu kadar, Sarıyer Kulübü'nün de Sarıyer için öneminin büyük olduğunu belitti. Başkan Genç Sözlerini Şöyle devam etti; “Yapılması gereken çok önemli bir şey vardı. Sürece katkı sunmak gerekiyordu. Biz de Belediye olarak sürece katkı sunmaya çalıştık. Sarıyer Spor Kulübü'nün Sarıyer için çok önemli olduğunu çok iyi biliyorduk. Sarıyer'in sporda ayağa kalkması gerekiyordu. Biz de katkımızı sunmaya çalıştık. Bu birlik ve beraberliğin sağlanmasında eğer bir katkımız olduysa bu bizi çok mutlu eder. Tek hedef 1.lig” dedi.

fultakim_427482781.jpg

2-1 devam eden maç tamamlanamadı
Kulüp Başkanı İbrahim Bozan ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in konuşmalarından sonra, Sarıyer ile 3. Lig 5. Grup takımı Siirt Jetpa Spor arasında hazırlık maçı oynandı. İlk yarısı Siirt Jetpa’nın 2–1 üstünlüğü ile tamamlanan maçın ikinci yarısı aydınlatmada meydana gelen teknik aksaklıktan dolayı oynanmadı. Sarıyer'in tek golü ise Emrah Şahinçiftçi'den geldi. Daha sonra ünlü türkücü Bülent Sertaç stadı dolduran Sarıyerlilere muhteşem bir konser verdi.

Törene; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Kaymakamlığı’na vekaleten bakan Beşiktaş Kaymakamı Saadettin Yücel, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, CHP İstanbul Milletvekilleri Mehmet Sevigen ve Çetin Soysal, CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, İlçe Spor Müdürü Namık Şişman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, Siirt Jetpa Spor Başkanı Fadıl Akgündüz, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve çok sayıda Sarıyer taraftarı katıldı.

Bu haber toplam 3533 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT