Sarıyer stadında şok gelişme

Sarıyer stadında şok gelişme
2 yıldır onarım çalışmaları tamamlanamayan Yusuf Ziya Öniş Stadı ile ilgili şok gelişme...

Hepanıl yerel basınla buluştu
Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Mustafa Hepanıl, yerel basınla kahvaltıda bir araya geldi. Sohbet havasında geçen toplantıda, Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili birçok konuda görüş alışverişinde bulunuldu. Ancak toplantıya bir türlü bitirilemeyen Yusuf Ziya Öniş Stadı ile ilgili yaşanan son gelişmemler damgasını vurdu.

Yusuf Ziya Öniş stadıyla ilgili yaşanan şok gelişme
İl Spor Müdürü Tamer Taşpınar, daha önce stadın Ocak ayının ortalarında açılacağını açıklamıştı. Ancak son edinilen bilgiye göre,  stadın 23 Ocak’ta ihaleye verileceği, 15 gün askıda kalacağı ve 15 günlük yapım süresi ile mart ayına yetiştirilmeye çalışılacak. Bir türlü bitirilemeyen stadın açılışının Mart ayına ertelenmesi siyasi olarak yorumlanırken, basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Hepanıl,  “Stadın 17 Ocak’ta tamamlanamayacağını, İl Spor Müdürlüğü’nden gelen telefon üzerine öğrendik. Bize verilen bilgide, 23 Ocak’ta ihalenin yapılacağı ve buna 15 gün itiraz süresini de dahil edersek, Mart ayında tamamlanacağını tahmin ediyoruz” dedi. Basın mensuplarının ‘29 Mart yerel seçimlerden önce açılması siyasi olarak yorumlanabilir mi?’ sorusu üzerine ise Hepanıl, “Sarıyer Spor Kulübü kimsenin siyasi oyuncağı olmayacak. 2 yıldır kapalı olan stadımızın bürokrasiden dolayı tamamlanmamasından dolayı üzgünüz. Bizler Sarıyer Spor Kulübü yöneticileri olarak, stadımızın biran önce bitirilmesini istiyoruz.  Biz İl Spor Müdürü Tamer Taşpınar’ı ziyaret ettiğimizde, bize stadın 17 Ocak itibariyle açılabileceğini söyledi. Ancak bize yeni gelen bir telefonda bu sürenin biraz daha uzatıldığı belirtildi. Sarıyer Spor Kulübü yöneticileri olarak bu karardan hoşnut değiliz.”dedi.

    Toplantıda ayrıca gazetecilere yaklaşık 2,5 aylık süreçte yönetim olarak yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler aktarılırdı. Başkan Mustafa Hepanıl, takımın hedeflerini anlatırken, transferde izlenen politika ve Sarıyer’in ilgi alanı içinde bulunan futbolcularla ilgili veriler masaya yatırıldı. 

Toplantı 4 saat sürdü
Sarıyer Spor Kulübü yönetim binasında gerçekleşen ve yaklaşık 4 saat toplantıya Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Mustafa Hepanıl, Kulüp yöneticilerinden Haldun Domaç, Metin Ünlü, Necati Yıldırım ve Serkan Torun, Kulübün eski Başkanı İbrahim Balcı, Sarıyer Manşet Gazetesi’nden Vedat Özdemir,  Ömer Canıbeyaz ve Sarıyer Manşet Gazetesi  yazarı Mustafa Balcı, Sarıyer Posta Gazetesi’nden Levent Pehlivanoğlu, Oktay Öztürk, Sarıyer Haber Gazetesi’nden Ümit Sanlav, İrfan Terzi ve Ali Rıza Bostan ile www.lacivertbeyaz.net internet sitesinden Kıvanç Ekinci katıldı.

Bu haber toplam 3330 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT