Sarıyer Spor Kulübü’ne uyarı

Sarıyer Spor Kulübü’ne uyarı
Sarıyer Basın Birliği, Sarıyer Spor Kulübü’nün Basın Sözcüsü’nün kulübün basınla ilişkilerinde doğru bir yol izlemediğini belirterek, yönetimi uyardı.


Sarıyer’de görev yapan basın mensupları, Sarıyer Spor Kulübü’nün faaliyetlerinin yeteri kadar kamuoyuna duyurulmadığı, bunun da basın ve halkla ilişkilerle görevli kişilerin bu konuda yetersiz kaldığı ya da taraflı davrandığını belirttiler.
 
Bu doğrultuda Sarıyer Basın Birliği (SBB) olarak konuyu kendi aralarında değerlendiren gazete sahipleri ve yöneticileri, Sarıyer Spor Kulübü’nü bu konuda uyarma ve kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bir bildiri yayınlama gereği duyduklarını bildirdiler.
 
SBB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:
“SARIYER Spor Kulubü, yalnızca adını taşıdığı ilçede değil, tüm Türkiye’de tanınan bir spor yuvasıdır. Futbolun dışında birçok dalda spor yapan gençlerin kalbinde yer etmiş bu kulüp, son dönemlerde iyi yönetilmediğinden geri plana düşmüş ve Sarıyerlilerin gururu olmaktan çıkmıştır. Bu durumun nedeni sadece kötü yönetilme değil, kulübün faaliyetlerinin yeteri kadar kamuoyuna duyurulmamasından, taraftarla, seyirciyle ve spor camiasıyla olması gereken iletişimin basın yoluyla da kurulmasındaki yetersizlikten kaynaklanmaktır.
 
Basın sözcüsü eşit davranmalıdır 
 
Şöyle ki; Sarıyer Spor Kulübü’nün basınla ilişkilerinde doğru bir yol izlenmediği görülmektedir. Sarıyer Spor Kulübü ile ilgili faaliyetlerin basın kuruluşlarına yazılı ve görsel bilgi olarak servisi tam olarak yapılmamakta, yapılsa da bu çalışma tüm basın kuruluşlarını kapsamamaktadır.
Olması gereken; Sarıyer Spor Kulübü’nün basınla bağlantısını sağlayacak, basının yoluyla halka duyurumların yapılmasına ortam hazırlayacak, kişi ya da bölümün Sarıyer’deki tüm basın-yayın kuruluşlarına eşit mesafede olması ve bilgi akışını da bu kapsamda yapması gerekmektedir. 
SBB olarak, bu görevi üstlenen kişilerin de bağlı oldukları ya da çalıştıkları basın kuruluşlarına karşı özel davranış sergilemesi, kulüple ilgili alınan kararları ya da yaşanan gelişmeleri, öncelikle kendisinin çalıştığı basın kuruluşunda yayınlanmasını sağlamasını doğru bulmamaktayız. Bu durum iyi niyetle bağdaşmadığı gibi, Sarıyer Spor Kulübü’ne zarar verici niteliktedir.
 
Sarıyer Spor Kulübü’nün yönetimini üstlenen Başkan Mehmet Akdağ ile yönetim kurulundaki kişilerin bu güne kadar bu yanlışla gelen basın ve halkla ilişkiler çalışmalarının düzeltilmesi için gerekli hassasiyeti göstereceğinden ve kurumsal bir yapının gerektirdiği şekilde hareket edilmesini sağlayacağından şüphemiz yoktur.” 

Bu haber toplam 1586 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT