Sarıyer kulübü ortada kalmaz

Sarıyer kulübü ortada kalmaz
İbrahim Balcı, Hepanıl dönemini değerlendirdi ve göreve gelecek yeni yönetime tavsiyelere bulundu.

Sarıyer,  6 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Sarıyer Spor Kulübü kongresini bekliyor. Başkan Mustafa Hepanıl’ın tekrar aday olmayacağını açıklaması üzerine gözler başkanlık için kulislerde adı geçenlere çevrildi. Bir dönem önce kulüp başkanlığı yapan İbrahim Balcı, Sarıyer Manşet’e Hepanıl dönemini anlattı ve göreve gelecek yeni yönetime tavsiyelere bulundu.

Sarıyer Spor Kulübü’ndeki son gelişmeleri Sarıyer Manşet’e değerlendiren İbrahim Balcı, 6 Haziran’da yapılacak kongre için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı bir toplantıda isim belirleme görevinin Acarlar Holding Başkanı İsmet Acar’a verildiğini söyledi. Geçtiğimiz dönemde kulübe başkan bulma konusunda büyük sıkıntıların yaşandığını fakat bu dönem böyle bir sıkıntının yaşanmayacağını söyleyen Balcı; ‘ Sarıyer Spor Kulübü ortada kalmaz. Yine bir İbrahim Balcı çıkar, sorumluluğu üstlenir’ dedi.

İbrahim Balcı aday olacak mı?
Hepanıl’dan önceki dönemde kulüp başkanlığı yapan Balcı, ‘Siz aday olmayı düşünüyor musunuz?’ sorumuza; ’Benim aday olmam için kulübün zor durumda olması lazım. Allaha şükür ki kulübümüz öyle bir durumu yok. 2 yıl çok zor şartlarda bu görevi üstlendim, tahmin etmiyorum bu sefer o yük bize kalmaz.’ dedi.

Yeni seçilecek yönetimde bulunmak isteyenlere de tavsiyelerde bulunan İbrahim Balcı; “Yönetime girecek olanların benim ismim olsun isteğiyle hareket etmesi halinde kulübe yarardan çok zararları olur. Yeterli ve gerekli olan bu değil. Ben bir yere aday olacaksam orayı çevirebilmeliyim. Herhangi bir maddi katkı sağlayamayan bir kişinin yönetime girmesinin fazlalık olmaktan başka hiçbir anlamı yok. Benim dönemimdeki arkadaşlarım fedakârlık yaptılar. Herkes üç-beş bir şeyler verip kulübe destek oldu.” dedi.

‘Deneyimsizlik önemli rol oynadı’
Kulüp yönetiminin devamlılığının çok önemli olduğunu vurgulayan Balcı, Hepanıl döneminde deneyimsizliğin önemli rol oynadığını söyledi. Balcı; “Başkan kararlıysa, sorunları gündemi yöneticilerle görüştürüyorsa başarılır. Ama Başkan bunları yapamıyorsa iyi değil, kopmalar başlar. Neticede bazı arkadaşlar koptu. Yönetimde deneyimsizlik de önemli rol oynadı. Yönetimin devamlılığı çok önemlidir. Her sene yönetim kurulu 25 kişi birden değişmez. Değişirse elde edilen deneyim, yapılan çalışmalar boşa gider. Geçen sene arkadaşlar her şeye rağmen iyi götürdüler. Yeni yönetimde mutlaka Sarıyer’in havasını solumuş daha önce yönetimde buluşmuş en az 5-6 kişi olması lazım.” dedi.

‘Tamer Taşpınar büyük şanssızlıktı’
Sarıyer’in küme düşmemesini içinde bulunduğu şartlar gereği bir başarı olarak kabul edilebilir olduğunu söyleyen Balcı; ’Şartlar kulübü öyle bir konuma getirdi ki düşmemek bile başarı oldu. Takım başarısız. 53 gol atmış takım ligin üçüncüsü. Düşen takımla arasındaki puan 3 puan. Son oynadığı maçı kaybetse küme düşecek. Bunun nedeni de grubun çok güçlü ve takımların denk olması. Ligde kalmak bu şartlarda başarı olarak sayılabilir.” dedi. İstanbul İl Spor Müdürü olan ve daha sonra görevinden alınarak Bursa İl Spor Müdürlüğü’ne atanan Sarıyerli Tamer Taşpınar’ın Hepanıl döneminin en büyük şanssızlığını belirten Balcı; ‘Bir Sarıyerlinin Sarıyer’e bu kadar kötü hizmet etmesi kabul edilemez. Her insan kendi semtine, kenti kulübüne, ailesine hizmet vermekten gurur duyar. Ama o Sarıyer’e hizmet vermekten korktu. Sarıyer’in sahası 2 yıl kapalı kaldı. Şimdi çalışmalar bitmek üzere. Neden? Taşpınar görevden alındı da stadımız tamamlandı. Bilinçsizce hareket ettiler bu da Sarıyer Spor Kulübü’nün iki yılına mal oldu. Sarıyer’in talihsizliği maçlarını ve antrenmanlarını Çayırbaşı Stadı’nda yapmasıydı. Zemini en kötü suni çimle yapıldığından dolayı tüm futbolcularımız sakatlandı. Sarıyer’in başarısız olmasının büyük oranı bundan kaynaklandı. “ dedi.

‘Şükrü Genç’ten ümitliyim’
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in; ‘Ben kulübümü seviyorum. Elimden gelen her türlü desteği vereceğim. Bütün amacım güçlü bir Sarıyer’in maçını tribünden izlemek’ dediğini belirten Balcı, Genç’in kulübe gerekli desteği vereceğinden ümitli olduğunu söyledi. Ali Ergenç’in spor danışmanı yapmasını yerinde karar olduğunu da söyleyen Balcı, Sarıyer Belediyespor’un kapatılma kararını da desteklediğini ifade etti.

Bu haber toplam 1630 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT