Sarıyer değişime gidiyor

Sarıyer değişime gidiyor
Sarıyer Spor Kulübü geçirdiği şanssız sezondan sonra, 15 Mayıs’ta tüzük değişikliğine 30 Mayıs’ta ise olağan kongreye gidiyor.

Sarıyer Spor Kulübü’nün basın sözcüsünden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmasa da geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katılımıyla yapılan toplantıda; 23 Mayıs'ta çoğunluk sağlanamaması halinde 30 Mayıs’ta olağan kongre yapılması kararı alındı. Başkan İbrahim Bozan’ın bir daha aday olmayacağı kongrede yeni bir yönetim oluşturulması hedefleniyor.

Geçtiğimiz yıl yeni belediye ve yeni kulüp yönetimi ile sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan Sarıyer’de, atılan yanlış adımlar umutları boşa çıkarttı. Kimine göre yönetime siyasetin karıştırılması, kimine göre ise yapılan yanlış ve pahalı transferler başarısızlığın nedeni oldu. Tüm bu olumsuz nedenlerle beraber Sarıyer Spor Kulübü neredeyse küme düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Neyse ki son maçlarda grupta alınan sonuçlarla Sarıyer rahat bir nefes aldı. Ancak lacivert beyaz renklere gönül verenler işin bu sefer daha sıkı tutulmasını bekliyor.

Sarıyer’in tüzüğü değişiyor
Sarıyer Spor Kulübü’nün tüzüğü de değişiyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Spor Danışmanı ve Sarıyer Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ergenç’ten aldığımız bilgilere göre; 15 Mayıs’ta tüzük kongresi yapılacak. Büyük kulüplerin tüzüklerinin incelenerek hazırlandığı söylenen 30 sayfalık yeni tüzükte önemli değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerde yönetim listesinin sayısı düşürüldü. Yönetimde 1 başkan, 14 üye 1 de yedek üye olacak. Ayrıca genel kaptanlığın da kaldırıldığı yeni tüzüğe göre, futbol şube sorumlusu gibi bir görev olacak. Bu görevde kimin olacağına da yönetim kurulu karar verecek.
Kongreye doğru yaşanacak süreçte tüm gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Sarıyer Manşet’i takip etmeye devam edin…

Bu haber toplam 1417 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT