Şampiyonluktan HÜSRANA!

Şampiyonluktan HÜSRANA!
Bir zamanlar Türkiye Birinci Ligi'nde fırtınalar estiren 'Sarıyer Spor Kulübü' yıllardır içerisinde bulunduğu kötü durumdan bir türlü kurtulamıyor.

Geçtiğimiz yıllarda belediyenin de kendisine sırt çevirmesiyle, ekonomik açıdan zor günler geçiren “Sarıyer Spor Kulübü” tüm umutlarını adeta yerel seçimlere bağlamıştı. Ancak yapılan yanlış hamleler takımı şampiyonluk yerine geriye götürdü.

29 Mart yerel seçimleriyle Sarıyer’de iktidarın değişmesi, yıllardır Sarıyer’in eski günlerine dönmesini bekleyen taraftarları da umutlandırdı. Seçimlerden hemen sonra Çayırbaşı Stadı’nda oynanan “Sarıyer-Gebzespor” maçına gösterilen yoğun ilgi de umutlanmanın bir fotoğrafı gibiydi. Ligin bitmesiyle beraber umut dolu gözler, belediyenin yapacağı hamleye çevrildi. İşadamlarıyla yapılan toplantılarda kulübe destek arayışlarından sonra, yapılan kongreyle Mustafa Hepanıl yönetiminin yerine başka bir yönetim listesi oluşturuldu.

Milletvekillerinin de aralarında bulunduğu siyasetçilerin boy gösterdiği kongreden,  kimileri “bembeyaz bir sayfa” umuduyla, kimiler ise, “siyasetin kulübe zarar vereceği” endişesiyle ayrıldı.  Ama tüm hedefler ve beklentiler aynıydı. Bu da yıllardır beklenen şampiyonluktu.

Hedefini belirleyen Sarıyer, çalışmalarına başladı. Oluşturulan transfer komitesiyle 30’a yakın futbolcu alındı. Bu transferlerle Sarıyer Spor Kulübü nerdeyse gruptaki en fazla parayı harcadı. Bu harcamalarla birlikte kulüp 3,5 trilyon borçlandı. Artık trilyonlarca harcama ve büyük umutlarla kurulan takım sahaya indi. Tribünde tek başına maç izleyen başkan yerine, belediye başkanı, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, hatta milletvekilleri bile şeref tribününde yerlerini aldı. Şeref tribününde yoğun bir şekilde siyasetçi renkliliği yaşandı. Bu siyasi etki transferlere yansısa da sahaya bir türlü yansıyamadı. Şampiyonluk için çıkılan yolda beklide atılan yanlış adımlar umutları başka bahara erteledi.

Geçen seneye göre geriye gitti
Beyaz Martılar yapılan bunca harcama ve transfere rağmen, geçen yıl sergilediği performansın altında kaldılar. Geçtiğimiz sezonu 28 puanla 4. sırada tamamlayan Sarıyer, bu yıl bunca beklentiye rağmen 25 puanla 7. sırada yer alabildi.

Sarıyer Manşet Gazetesi Sarıyer Spor Kulübü’nü mercek altına almaya devam edecek.
 
-Mustafa Hepanıl yönetiminin değiştirilmesi hata mıydı?
-Transferlerin yapılmasında nasıl bir yol izlendi?
-Kulübün başarısız olmasında siyasi etkenler var mı?
-Hangi futbolcuya ne kadar para ödendi?
-Hangi işadamı ne kadar maddi destek vaadinde bulundu?
-İbrahim Bozan bundan sonra nasıl bir yol izleyecek?

Yapacağımız araştırmalar ve analizlerle tüm bu soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Bu haber toplam 1923 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum