'Önemli olan ders çıkartmaktır'

'Önemli olan ders çıkartmaktır'
İbrahim Bozan, ilkyarıda başarısız bir dönem geçirdiklerini kabul edip, durum değerlendirmesi yaptı.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, ilkyarıda başarısız bir dönem geçirdiklerini kabul edip,  “Önemli olan başarısızlığın nedenlerini iyi irdeleyip ders çıkartmaktır. Devam eden klasman grubu karşılaşmalarında bunu telafi edeceğimize inanıyorum” dedi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, düzenlediği basın toplantısıyla durum değerlendirmesi yapıp, transferlerle ilgili bilgi verdi. İlk yarı değerlendirmesi yapan Bozan, hedeflerinin gerçekleşmediğini, başarısız bir dönem geçirdiklerini ve bu başarısızlığı da kabul ettiklerini belirterek, “Sarıyer’i birinci dönemde hedeflediğimiz yere getiremedik. Hakem hatalarının yanı sıra elbette bizim de hatalarımız vardır. Burada özeleştirimizi de yapıyoruz. Belki hedefe göre transferler yapılmadı. Ama önemli olan bu durumu iyi irdeleyip başarısızlıktan ders çıkartmaktır. Devam eden klasman gruplarında birinci olup Play-off’a çıkacağımıza inanıyorum” dedi.

Kulübe hareketlilik geldi
Yönetime büyük iş düştüğünü söyleyen Bozan, “Unutulmaması gereken bir gerçek var. Bu sezon Sarıyer’e hareket geldi. Bu hareketliliği olumlu yöne çevirmeliyiz. Taraftarımızı sağduyuya davet ediyorum. Kulübün işi birinci dönemden daha zor olacak ama Bank Asya’ya çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Ali Ergenç, İrfan Terzi, Cemal Doğan ve İsmail Geçim’in olduğu 4 kişilik bir transfer komitesi oluşturduklarını söyleyen Bozan, Teknik Direktör Mehmet Demirtaş'ın talebi üzerine kulüple ilişiği kesilmesi muhtemel olan ve yeni alınan oyuncularla ilgili bilgi verdi.

Giden Oyuncular
Tayfun, Hayrullah, Gökhan (kiralık), Melih, Selim, Mustafa Ceviz, Erhan Eren Kurnaz, Yasin, Sezai ve Hakan Tüfekçi kulüp bulmaları üzere serbest bırakılırken, Özcan Karakiraz'ın sözleşmesi, askerlik sorunu nedeniyle sözleşmesinde bulunan madde gerekçesi ile, Özgür Karakaya'nın sözleşmesi ise kendi isteği ile karşılıklı feshedildi.

Bülent Karaman kadro dışı
Sorun çıkartan Bülent Karaman'la yönetim uzlaşma yoluna giderek kampa dahil edilmesine rağmen, uyumsuz davranışları ve kampta sorun çıkarttığı gerekçesi ile Mehmet Demirtaş tarafından kamptan çıkartıldı.

Teknik Direktör Mehmet Demirtaş'ın talebi üzerine yeni alınan oyuncular
Umut Salgınoğlu  21 yaşında Akhisar’dan alındı.
Erkan Ferih 21 yaşında Trabzon Karadeniz Spor’dan alındı.
Mustafa Öner 25 yaşında  Antep Belediyespor’dan alındı.
Arden Aktepe 25 yaşında Gebze’den alındı.
Burç Zeynel Anıl 24 yaşında Almanya’dan geldi. (Kaleci)

Bunların dışında Eskişehirspor Sarıyer’e 3 futbolcu hediye etti.
Hüseyin Güngör (1990 doğumlu)
Tarık Mayhoş (1990 doğumlu)
Eskişehirspor’dan gelecek olan bir futbolcu da bu hafta netleşecek.

Öte yandan transfer komitesi ise Rize Pazarspor’dan 22 yaşındaki Fırat Türker’i transfer ederken, Altayspor bir futbolcuyu satıldığı zaman gelirin %50’si almak koşuluyla 2,5 yıllığına Sarıyer’e verdi.

Bu haber toplam 1885 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT