Olağanüstü kongre yapıldı

Olağanüstü kongre yapıldı
Sarıyer Spor Kulübü'nde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı sonucunda yönetimde 12 kişi yerini yeni isimlere bıraktı.

Bozan, ‘Şampiyonluk halayı çekmeden gitmem’

Sarıyer Spor Kulübü olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. Eyüp Odabaşı Yönetim Binası'nda yapılan genel kurulda İbrahim Bozan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ederken, yönetim listesinde 12 kişi yerini yeni isimlere bıraktı. Başkan İbrahim Bozan konuşmasında, “Şampiyonluk halayı çekmeden bu görevden ayrılmam” dedi.

 “Yönetimde tanışamadığım arkadaşlar bile vardı”

 İbrahim Bozan yaptığı konuşmada şu ana kadar kendilerine destek olanlara teşekkür ederken, "Yönetim kurulunda yer alan bazı arkadaşlarla henüz tanışma fırsatım bile olmadı, yolda görsem tanımam. Maalesef hem madden hem de manen destek göremedik. Bunun için bu kongre gerekli olmuştur. Sezon başında takım başarılı olur mu, olamaz mı diye düşünüyorduk. Ama takımımız başarıya gidiyor, taraftarımız da senelerdir özlenen şekilde birlik içerisinde takımımızın arkasında. Bu güzel tabloda yönetim zafiyetine izin veremezdik. Bunun için yönetim kurulunda bazı arkadaşlarımızın yerine başkalarını almak durumundayız." dedi.

“Şampiyonluk halayı çekmeden görevi bırakmam”

Sarıyer stadında şampiyonluk halayı çekmeden görevi bırakmayı düşünmediğinin altını çizen Bozan sözlerine şöyle devam etti, "4 aylık görev süremiz içerisinde 1 milyon 600 bin lira ödeme yapmış bulunmaktayız, bunda da yönetimde bulunan arkadaşlarımızın büyük özverisi vardır. Bu açıdan eğer sezon sonun da başarıya ulaşırsak bu başarıda bugün aramızdan ayrılacak olan arkadaşlarımızın da payı vardır. " 

 Başkan Genç, “Sarıyer’i marka yapacağız”

Toplantının sonlarına doğru salona gelen Belediye Başkanı Şükrü Genç kısa bir konuşma yaptı ve "Sarıyer Spor Kulübü'nü bir marka haline getirebilmek için ne gerekiyorsa yapacağız. İlk gün söylediklerimizi uygulamak için çaba harcıyoruz. Bizim için gecekondu sorunu neyse Sarıyer Spor Kulübü’nün sorunu da odur. Sarıyer’e çok bir tesis kazandıracağız. Kulübün ayakları üzerinde durması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

 yazarekinci_257573588.jpg

Kıvanç Ekinci, “Belediye kulübe nasıl bir katkı sağlayacak?”

İbrahim Bozan'ın ilk sözü aldığı kongrede eski başkanlardan Mustafa Hepanıl, Genel Kurul üyelerinden Adnan Özcan, Sezai Kula, Erol Korkmaz, Kıvanç Ekinci  ve  Salih Acarel çeşitli konularda fikir beyan ettiler. Sarıyer Manşet Gazetesi Spor Sorumlusu Kıvanç Ekinci yaptığı konuşmada, “Sarıyer Belediyesi’nin kulübümüze verdiği destek ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Belediye kulübümüze destek verirse veya vermezse ne olur? Belediye’nin bundan önceki iki sezon destek vermediği gördük. Hatta bırakın desteği rakibi gibi, düşmanı gibi faaliyet gösterdi. Buna rağmen Mustafa Hepanıl, İbrahim Balcı gibi yüreği kulüp sevgisiyle dolu insanlar ellerini taşın altına soktular. Belediye’nin desteğine gelince şampiyon oluyoruz ama bir sene sonra siyasi dengeler değişiyor başladığımız yere geri dönüyoruz. Öyle düşüşler yaşıyoruz ki yönetimde yer alacak isimler bulamıyoruz, kongre yapamıyoruz. Bu şekilde olmasını istemiyoruz. Bir söz vardır; ‘İyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret’ diye. Bizim belediyeden istediğimiz bize balık vermesi değil balık tutmayı öğretsin. Sarıyer Kulübü balık tutmayı çok iyi bilir, belediye bize balık tutmayı sağlayabilecek araç-gereç versin. Kalıcı ve sürekli gelir sağlayıcı tesislerin kulübe kazandırılması gerekiyor”dedi.

 İşte yeni yönetim kurulu listesi 

Başkan: İbrahim Bozan

Yönetim Kurulu Asil

Yönetim Kurulu Yedek

Engin Keçeli

Serkan Öke

Ali Ergenç

Ümit Özen

Cemal Doğan

Fikret Kaya

Ahmet Kutlu

Serkan Ersoy

Erhan Özserter

Selahattin Tunç

Necati Yıldırım

Murat Kutur

Özcan Sadıç

Nebi Günindi

Fergan Genç

Yusuf Dalgıç

Oğuzhan Karakış

Turgut Özarslan

Adnan Özcan

Yıldıray Kıran

M. Ali Aslan

Ahmet Çınar

Sefer Bilgin

Ali Köklüer

Özcan Sümer

Enver Hendem

Vedat Pekdemir

Semih Kandemir

İsmail Geçim

Adem Esgin

İrfan Terzi

İlker Altun

Ali Nusret Çınar

Çetin Kırışgil

Suat Zengin

Ali Yıldırım

Metin Albayrak

Çağrı Balban

Ali Yavuz

Erhan Özarslan


Denetleme Kurulu Asil


Denetleme Kurulu Yedek

Atalay Kaban

Suat Uysallar

Oktay Doğan

Mustafa Pırnal

Sezai Büyükdurmuş

Sami Güngör

 

Bu haber toplam 6378 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT