Odabaşı’nın adı ölümsüzleşti

Odabaşı’nın adı ölümsüzleşti
Sarıyer Spor Kulübü’nün efsanevi Genel Kaptanı Eyüp Odabaşı’nın adı kulüp binasına verilerek ölümsüzleştirildi.

İbrahim Bozan Başkanlığındaki Sarıyer Spor Kulübü’nün yönetimi büyük bir vefa örneği göstererek, kulüp binasına Sarıyer’e büyük emeği geçen ve Sarıyer taraftarının kalbinde efsane olan Genel Kaptan Eyüp Odabaşı’nın adını verdi.

Kulüp binasının önünde düzenlenen törene Eyüp Odabaşı rahatsızlığı nedeniyle katılamadı. Sarıyer’e katkılarından dolayı kendisi için hazırlanan plaketi ise Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İbrahim Balcı’ya takdim etti.

Başkan Bozan’dan vefa örneği
Konuşmasında kurumları başarıya götüren tek şeyin geçmişleri ile olan köprüleri olduğunu söyleyen Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, “Eğer kurumlar geçmişlerine sahip çıkamaz veya geçmişlerinden ders almaz; onlara gereken ilgiyi göstermezlerse gelecekte de sıkıntıya uğrarlar. Onun için, vefanın bizim gibi büyük camialarda daha üst seviyelerde olması gerekmektedir. Bu insanları da bundan sonra gelecekler örnek almalı ve onlar gibi de çalışma azmi ile olmalılar. Bizi 1940'dan beri camiamız içinde çok değerli hizmetler vermiş; abilerimiz, yöneticilerimiz var. Bugün, şuan için aramızda yok ama evde dinleniyor. Odabaşı’nın bu kulübe ve bu camiaya yaptıkları hepimizin malumudur. Bunları anlatsak sayfalar sığmaz. Bizde bu anlamda bu camianın Eyüp Odabaşı'na olan vefasını göstermek adına mütevazi bir anlamda yönetim binamıza ismini verdik." dedi.

balci_plaket_226273807.jpg

Genç, “Sarıyer’in ona ihtiyacı var”
Belediye Başkanı Şükrü Genç ise konuşmasında, “Eyüp Odabaşı'nın kulübümüze yapması gereken daha çok şey var. Sarıyer'e bir sevda için kendisini tamamıyla bağlamış bir kişidir. Sarıyer’in ona ihtiyacı var. Yönetim binasına kendisinin ismini verdik. Odabaşı bu takımın şampiyonluğunu görecek. Odabaşı'nın görevi burada bitmiyor, bundan sonra da kulübe her türlü katkıyı sunacaktır. Ben kendisine özellikle selam ve sevgiler sunuyorum” dedi.

Balcı “Odabaşı iyi ve kötü bütün günleri bu kulüpte yaşadı”
Kendisi adına plaketini alan Sarıyer Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı ve Sarıyer Manşet’in Yayın Kurulu Üyesi İbrahim Balcı ise “Eyüp Odabaşı hepimizin yakından tanıdığı bir arkadaşımız. 12 yaşında girdiği Sarıyer Spor Kulübü'nde 2005 yılında görevinden ayrıldı. Ama devamlı kulübün içinde. İyi, kötü bütün günleri bu kulüpte yaşadı. Bugün kendisi için çok mutlu gün fakat aramızda değil. Bu mutlu günü ona yarattığı için yönetim kurulu arkadaşlarımıza Eyüp Bey'in adına teşekkür ediyorum” dedi.

Törende; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve Kulüp yöneticileri hazır bulundu.

Bu haber toplam 1756 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT