Odabaşı, Sarıyer Manşet’e konuştu

Odabaşı, Sarıyer Manşet’e konuştu
Sarıyer’de 24 yıl yöneticilik yapan Odabaşı, "Hayatımın sonuna kadar kulübün hizmetindeyim" dedi.

Hayatımın sonuna kadar kulübün hizmetindeyim
Sarıyer’in efsane isimlerinden Eyüp Odabaşı, Sarıyer Manşet’e konuştu. Sarıyer’de 24 yıl yöneticilik yapan Odabaşı ile geçirdiği rahatsızlığı, Sarıyer Spor Kulübü’nün içinde bulunduğu durumu, yapılan yanlışları, kulübün tekrar çıkışa geçmesi için neler yapılması gerektiğini konuştuk.

TEDAVİM ÇOK İYİ GİDİYOR
Tüm Sarıyerlileri üzen bir hastalığa yakalandınız. Rahatsızlığınız ve tedavi süreciniz ne durumda?
5-6 ay evvel hastalığım bir terlemeyle başladı. Doktora gidince önce şeker dediler, sonra lenf kanseri başlangıcı teşhisi koydular ve tedaviye başladık. Dr. Azmi Hamzaoğlu benimle çok ilgilendi. Tedavimiz şuan çok iyi gidiyor. Vücutta şuan hastalık yok dediler. Son bir tedavim daha var, o da yurtdışında olacak.

Yıllarınızı Sarıyer’de yöneticilik yaparak geçirdiniz. Profesyonel bir yönetici olarak Sarıyer Spor Kulübü’nün içersinde bulunduğu durumu analiz eder misiniz?
Sezon başında kulübümüze kimse sahip çıkmadı. Sıfır parayla İbrahim Balcı başkanlığında bir takım kuruldu. Belediye Başkanı’nın kulübe hiç destek vermemesi kulübü çok zora soktu. İbrahim Balcı da çekilmeye mecbur kaldı. Göreve gelen Mustafa Hepanıl ise çok iyi niyetli, Sarıyer’i çok seven bir arkadaş. Ama bu işler iyi niyet ve sevgiyle yürümüyor. Bu iş deneyim işi. Bana göre; Hepanıl bir, iki yıl asbaşkan olsaydı daha sonra başkan olsaydı daha başarılı olacaktı. Ara transferlerde alınan futbolcuların zayıflığı, yönetimin destek vermemesi sonucu takım kötüye gidiyor. Yapılan transferlerin iyi olmadığı kanaatindeyim. Hepanıl bir kaç sene bu işi yaparsa her sene daha fazla deneyim kazanır diye düşünüyorum. Taraftar, yönetim, futbolcular kenetlenerek bu seneyi atlatırsak gelecek seneler daha iyi olur.

Çanakkalespor maçında futbolcular sizin için hazırladıkları bir pankartla sahaya çıktı. Taraftarlar da statta sizin için pankartlar asmıştı. Sarıyer Spor Kulübü’nde ve taraftarların gönlünde çok farklı bir yere sahipsiniz. Tekrardan kulübe geri dönecek misiniz?
Sarıyer doğumluyum, 14 yaşımda genç takımda oynamaya başladım. 10 sene Sarıyer’de oynadım. Sarıyer’den Fenerbahçe’ye oradan Trabzonspor’da oynadım. Sonra Sarıyer’e geldim aralıksız olarak 24 yıllık yöneticilik yaptım. Şampiyonlukları da küme düşmeleri de yaşadım. Taraftarlarımız da tüm bunları biliyor. Artık yönetici olmam da gerekmiyor. Ben dışarıdan da her görevi yaparım, maddi-manevi şuan yardım ediyorum. Hastalandığım için Çanakkale maçında futbolcular bir pankartla sahaya çıktı. Onu asla unutmayacağım, çok güzel bir jestti. İnşallah bizde iyileşiriz, yine bu kulübe el atacağız tabi. Hayatımın sonuna kadar Sarıyer Kulübü’nün hizmetindeyim. Bastonla bile olsa gelip bu takımın maçını izleyeceğim.

SARIYER’İ 100 SENE KALKINDIRACAK PROJE
Önümüzde yerel seçimler var. Yeni gelecek belediye başkanı sizce kulüp için ne yapmalı, kulübe nasıl yaklaşmalı?

Bütün belediye başkan adayları bana gelip, kulübe ne yapmak lazım diye soruyorlar. Eski güzel günleri yaşamak için belediye başkanının kulübe bakış açısı çok önemli. Sarıyer kendi ayakları üstünde duracak durumda değil. Belediye’nin desteği şart. Ben zamanında Yusuf Tülün’e kulübe gelir getirecek yerler yapılmalı, otopark, benzin istasyonu gibi dedim. Tülün de bana çok ufak düşünüyorsun, daha büyük şeyler yapmalı dedi. Ama henüz hiçbir şey yapmadı. Yusuf Tülün Zekeriyaköy’de 200 dönümlük arazi içine bir çim saha yaptı. O arazinin iyi bir projeyle işlenmesi Sarıyer Spor Kulübü’ne yapılacak en iyi eserdir. Kapalı yüzme havuzu, basketbol-voleybol sahası, tenis kortları, üç tane çim sahası, kamp binası, kamp tesisleri bunlar orada yapılırsa Sarıyer Kulübü’nün 100 senesi kurtulur. Yol kenarına yapılacak bir de benzin istasyonu kulübe büyük bir gelir sağlar. Hangi belediye başkanı bunu yaparsa onun ismi bile verilebilir o tesislere. Sarıyer Kulübü’nün tek kurtuluşu bu projedir. O tesisler bizi 1.lig’te oynatır. Bundan 13 sene önce Yusuf Tülün o projenin maketini yapmıştı, o maket halen daha kulüp binasında duruyor.

Sarıyer taraftarının mabedi olan Yusuf Ziya Öniş stadında 2 yıldır tadilat yapılıyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?
Yusuf Ziya Öniş Stadı’nın iki sezondur tamiri bitirilemedi. Neredeyse Galatasaray’ın sahası bitecek, bizim stadımızın daha tadilatı bitmedi. Kendisi Sarıyerli olan İstanbul İl Gençlik ve Spor Müdürü Tamer Taşpınar’ın o göreve gelmesine çok sevindik. Sarıyer’e birçok şey yapmış ama kulübüne hiçbir şey yapmadı. Sarıyer Kulübü, Sarıyer’in tek profesyonel kulübü. Kulübe biraz hizmet etmesi lazım.

Bu haber toplam 5885 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT