İşte kongrenin tüm detayları

İşte kongrenin tüm detayları
Kongrede söz alan üyeler, başarısız geçen sezonun sonunda kürsüden birbirinden önemli konulara değindiler.

Sarıyer Spor Kulübü kongresi önemli gelişmelere sahne oldu. Kongrede söz alan üyeler, başarısız geçen sezonun sonunda kürsüden birbirinden önemli konulara değindiler. Kimi yönetimi yerden yere vurdu,  kimi ise Sarıyer ile ilgili duygularını ifade etti. İşte video görüntüleriyle birlikte kongrenin ayrıntıları..

Turgay Şeren, “Sarıyer ikinci kulübüm”
Profesyonel Futbolcular Derneği'nin Genel Başkanı ve Türkiye’nin önemli spor adamlarından Turgay Şeren, rahatsızlığına rağmen katıldığı kongrede, “Sarıyer benim ikinci kulübümdür. Baba Kenan’la aynı zamanda top oynadık, dostlukları beraber paylaştık. Eskiden Sarıyerliler denizde balık tutar, onları satar ve parasını kulübe getirirdi. Böyle bir ortam vardı. Sarıyer formasıyla çekilmiş resmim tarihi eser olarak bende duruyor. Sarıyer’in eski Sarıyer gibi olmasını istiyorum. Birbirini çok seven, birbirine maddi-manevi destek olan birisinin arkasında 10 tane Sarıyerlinin dimdik durmasını istiyorum” dedi.


Ahmet Deha Otmar, “Sarıyer bakkal dükkanına dönmüş”
Sarıyer’in eski yöneticilerden Ahmet Deha Otmar yaptığı konuşmada, kulübün eski ve yeni durumunu karşılaştırarak yönetime ağır eleştirilerde bulundu. Otmar konuşmasında, “Sarıyer’i 1. Lig’de 12 sene seyrettiniz. Ama Sarıyer şimdi bakkal dükkânına geri dönmüş. Kimse de faaliyet raporu yok, kimseye bilanço, bütçe kitapçığı dağıtılmamış. Kürsüye çıkıp bir şeyler anlattınız, rakamlar söylediniz. Adnan Bey size çamaşır makinesini, süpürge makinesini anlatıyor. Hani nerde sportif başarılar? Sonra Ali Ergenç çıktı kürsüye, bilançoyu okudu. Bu rakamlardan bir şey anladınız mı? Bu kulübün şu anda 3 trilyon borcu olduğunu anladınız mı? Nerden anlayabilirsiniz ki, elinizde bir kitapçık yok. Zaten siz anlamayın istiyorlar” dedi. 

Gürol Bağcı, “Belediyenin desteği nerede?”
Kongrede söz alan Gürol Bağcı, “Bilanço içerisinde Sarıyer Belediyesi’nin desteği nerede?” diye sordu.  Bağcı, “Yöneticilerin katkıları olduğu söyleniyor, rakamlar okundu. Yöneticilerin verdiği rakamlar kulübe hibe mi edildi, yoksa geri mi alınacak? Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş rakibimizken şuan rakibimiz Eyüpspor oldu. Mehmet Akdağ’da, İbrahim Bozan gibi sıfır kadro teslim alacak. Mehmet Ekşi gibi CHP kimlikli bir hoca arayışı yerine başarılı bir hoca arayışına girseniz daha iyi olacak” dedi.

İbrahim Balcı, “Raporlardan tatmin olmadım”
Sarıyer Spor Kulübü eski Başkanı İbrahim Balcı, okunan raporlardan tatmin olmadığını belirterek, “Futbolculara ödenen para korkunç boyutlara ulaştı. Futbolculara para ödenip sözleşme yapılıp kamptan gönderildi. Kulübün futbol şubesi başarılı olamadı, olması imkânsızdı. 25 futbolcudan fazla oyuncuyla kampa gidersen çalışma ortamı bulamazsın, başarılı olamazsın. Senede 2 genel kurul yapılırsa, 3 tane teknik direktör değiştirilirse hiçbir kulüp başarılı olamaz” diye konuştu.

Erol Acun, “Verilen paralar bağış mı borç mu?”
Grupbeyazmarti.com’un sahibi Erol Acun, “Kulüp başkanının sezon başında geçen yıllarda muhasebeciliğimizi yapan bir bayan ile yollarını ayırdığını ve ayırma nedeni olarak da ‘Ben para verirsem, makbuz alırım yani bağış yapmam. Bunun karşılığında başkanlığı bıraktığımda paramı geri alırım’ gerekçesini gösterdiği söylentilerini hatırlatarak, “Acaba başkanımız verdiği parayı kulübe bağışta mı bulundu yoksa bu parayı geri alacak mı?” diye sordu.  Acun konuşmasında, “ Daha önceki yönetimlerden bugüne kadar geldiği borç 443 bin Tl olduğu söyleniyor ama öyle bir zengin kulübüz ki teknik direktörlük kariyeri olmayan Mehmet Ekşi’ye 440 bin TL verildi. Herkes futbol duayeni olmuş, Sarıyer’de hoca yok mu? Kolej takımı 20 tane 35 yaş üstü futbolcuyla kurulmaz. Alt yapıdan, gençlerden oluşan takım kolej takımı olur” dedi.


Şükrü Genç, “Sarıyer siyasi görüşleri, partileri kaldırmaz”
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü genç, Mehmet Ekşi’nin CHP’li olduğu için transfer edildiği yönündeki eleştirilere “Özellikle takımın başına CHP’li bir antrenör getirilmesi konusunda bir çalışma yürütülmedi” cevabını verdi. Şükrü Genç konuşmasında şunları söyledi: “Sarıyer yapı itibariyle İstanbul’un hiçbir ilçesine benzemiyor. Yeri geldiğinde bir metropol yeri geldiğinde de bir kasaba havasındadır. Biz dostluğu, birlik beraberliği sağlayamazsak, kaybeden taraf hep biz olacağız. İster kabul edilsin, ister edilmesin ben Sarıyerliyim. Sarıyer’de fark edilemeyen önemli bir nokta var. Biz Sarıyer’i ve Sarıyerliliğin önemini bilmiyoruz. Biz dünyanın en önemli köşesine yakışır şekilde davranmalıyız, birlik ve beraberliği sağlamalıyız. Şekilcilikte değil niyetlerde birleşelim. Niyetimiz Sarıyer’in başarısı olsun, tesisler kuralım, atletizmi, basketbolu, voleybolu aktifleştirelim. Sarıyer’in bir tane kapalı spor salonunu televizyonlara değil Sarıyer Spor Kulübü’ne verelim. Bırakalım siyasi görüşleri. Sarıyer siyasi görüşleri, partileri kaldırmaz. Sarıyer’de ele ele vermek zorundayız. Bir dahaki genel kurulda başarıyı değil, daha da neler yapabileceğimizi konuşmak en doğrusu olacaktır. Geniş bakmak ve vizyonu geniş düşünmek gerekiyor.”

Bozan, “Kulüpten alacağım yoktur”

Eleştirilere cevap veren eski Başkan İbrahim Bozan, Sarıyer Spor Kulübü’nde başkanlık yapmanın hayatında aldığı en onurlu görev olduğunu söyledi.  Başkanlık sürecinin nasıl oluştuğunu ve sezonda geçirdikleri başarısızlıkların nedenlerini anlatan Bozan, borçlarla ilgili eleştirilere “Hiçbir yönetici arkadaşımın ve şahsımın bu kulüpten bir kuruş alacağı yoktur. Hatta vereceği de vardır. Şahsım adına sürekli bu kulübe destek olacağım.” dedi.  Bozan konuşmasının sonunda kaleme aldığı şiiri okuyarak, orada anlatamadıklarını duygularıyla ifade etti.

Bu haber toplam 8352 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT