İbrahim Bozan'dan suç duyurusu

İbrahim Bozan'dan suç duyurusu
İbrahim Bozan, Yusuf Ziya Öniş Stadı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı ve CHP İl Genel Meclis Üyesi İbrahim Bozan, İl Genel Meclisi’ne verdiği önergeyle; Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı’nın eksiklikleri nedeniyle gerek Özel İdare, gerekse Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde konuyla ilgili tüm görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Bozan’ın önergesi meclisten geçerek valiliğe gönderildi.

İbrahim Bozan, İl Genel Meclis Toplantısında verdiği önergede; stadı ihaleye veren, ihale şartlarını belirleyen, eksiklere rağmen geçici kabulleri yapan ve bu konuda yüklenicinin gerekli zamanlarda yaptıklarını denetlemeyen veya denetlenmiş gibi gösteren gerek Özel İdare, gerekse Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde konuyla ilgili tüm görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu. Sorumlular hakkında soruşturma açılmasını isteyen Başkan Bozan ayrıca önergesinde; bir yandan da stadın istenilen şartlara getirilmesi için ve eksiklerinin giderilmesini talep etti.

“Stad futbol oynanmaya müsait değil”
İbrahim Bozan mecliste yaptığı konuşmada, Sarıyer İlçemizin ve Sarıyer Spor Kulübümüzün göz bebeği olan Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadı inşaatının iki yılı aşkın bir süre bitirilememiştir. Kamuoyunun yoğun baskısı nedeniyle inşaatın bitirildiği söylenilmiş ve bu sezon Sarıyer Spor Kulübü’nün maçlarının bu stada oynayabileceği bildirilmiştir. Ancak stat futbol oynamaya müsait değildir” dedi.

“Gerekli ikazlarda bulunduk”
Sezon başında yaptıkları incelemelerde stadın eksiklerini tespit ettiklerini belirten Bozan, özelliklede stadın zemininin futbol oynamaya elverişli olmadığı ile ilgili; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Özel İdare Müdürlüğü’ne gerekli sözlü ikazlarda bulunmalarına rağmen herhangi bir düzeltme yapmadıklarını söyledi.

“Futbol federasyonu 19 eksik tespit etti”
Futbol Federasyonu’nun statta 19 adet eksik tespit ettiğini, bunlardan 8 tanesinin çok önemli olduğunu, giderilmediği takdirde statta müsabaka oynatılmayacağını veya ilgili tribünlere seyirci alınamayacağını bildirdiğini belirten Başkan Bozan, “Stadın 3 tarafı kapalı 1 tarafı açık şekilde bırakılmış. Federasyon ve emniyet yetkilileri de güvenlik nedeniyle burada maç oynanamayacağına dair uyarılarda bulunmuştur” dedi.

“Kulüp yönetiminin çabası var”
Bozan; maçların bu statta oynanabilmesini sağlamak amacıyla; kulüp yönetiminin stadın açık olan tarafının 4 metre yüksekliğinde beton üzerine demir direkler ve 110 metre uzunluğunda tabelalarla kapatarak yaklaşık 120 bin TL bedel harcayarak yapımına başladığını söyledi.

Görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu
Stadı bu hale getirenler hakkında soruşturma açılmasını isteyen Bozan, “Stadı ihaleye veren, ihale şartlarını belirleyen, eksiklere rağmen geçici kabulleri yapan ve bu konuda yüklenicinin gerekli zamanlarda yaptıklarını denetlemeyen veya denetlenmiş gibi gösteren gerek Özel İdare gerekse Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü nezdinde bu konuyla ilgili tüm görevliler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum. Bu konuda soruşturma açılmasını, bir yandan da stadın istenilen şartlara getirilmesi için ve eksiklerinin giderilmesini talep ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 2946 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT