Hem 3 puan hem dost kazandık

Hem 3 puan hem dost kazandık
İbrahim Balcı, Göztepe-Sarıyer maçında göstermiş olduğu evsahipliği nedeniyle İbrahim Bozan ve yönetime teşekkür etti.

  İBRAHİM BALCI / SARIYER MANŞET GAZETESİ 

İzmir deplasmanında Göztepe’yi 1-0 yenerek üç puan kazandık ve averajla puan cetvelinin ikinci sırasına yerleştik. Ne olursa olsun alkışlanacak bir sonuç! Hele galibiyetin rahatsızlığı nedeni ile aramızda bulunmayan Eyüp Odabaşı’ya armağan edildiğinin açıklanması büyük kadirşinaslık!

Maçın analizini yazmayacağım. Çünkü, lacivert-beyazlı ekibin kafilesinde bulunmak, aralarına katılmak, havayı solumak, yöneticilerin dertleriyle hemdert olmak, varsa sorunlarını dinlemek için Divan Yürütme Kurulu'nu temsilen özellikle davet edildiğim biliyorum.

Sarıyer Spor Kulübü yönetim kurulu bir ilki başlattı ve yerel basını da bilgilendirmek ve onlara da kulübün havasını yaşatabilmek için deplasmana götürdü.

Deplasman süresince her şey mükemmeldi. Hiçbir aksaklıkla karşılaşılmadı. Görevliler üstlendikleri görevi mükemmel şekilde yerine getirirken, teknik elemanların ciddiyeti, duyarlığı, başarı için gereken her türlü önlemi almaları ve uygulamaları mükemmeldi. Futbolcuların kamp içi ve kamp dışı davranışları gerçekten görülmeye değerdi. Yaşlı ağabeylerin deneyimleri ile gençlerin itaatkârlığı neticesinde her şey harika geçti.

Başkan Sayın İbrahim Bozan’ın, tatilini İzmir’de geçirmesi nedeni ile kafileye ev sahipliği yapması elbetteki gerekiyordu ama böylesi! Gerçekten böylesi az bulunur!

Kafilemizin  uçak alanından karşılanarak otele götürülmesi, kamp süresinde, maçta, maç sonu gecen sürede ve İzmir dışında verilen yemek boyunca İzmir Emniyet’inin gösterdiği büyük ilgi, her adımda koruma altına alınarak kafilenin rahatsız edilmemesi için gayretleri gerçekten görülmeye değerdi. Bu nedenle, bunu sağlayan Emniyet Müdürü Ercüment Bey’i bir Sarıyerli olarak kutlarım ve ayrıca şahsında ekip arkadaşlarına teşekkür ederim.

Kafilemizi müsabaka öncesi, müsabaka sırasında ve müsabaka dönüşü verilen akşam yemeği dahil yola çıkana kadar yalnız bırakmayan Sayın İbrahim Bozan’ın  arkadaşları; Göztepe’nin geçmişi ile gülen, bugünü ile düştüğü karamsarlığı iyi niyeti ile aşmaya çalışan, bizlere de nezaketini esirgemeyen, siz güçlüsünüz kazanırsınız diyerek moral veren Haritacı Hayati Bey’e; yaptığı pazarlıkla ödemelerde hayli etkili olan ve bu nedenle “Pazarlıkçı” lakabı ile anılan Oktay Bey’e; içten gülüşü ile samimiyetini ortaya koyan, herkese nasıl yardım edebilirim diye çırpınan Celal Bey’e teşekkür etmeyi kafilenin en yaşlısı olarak ben üstleniyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar!

İşte bu nedenle diyorum ki “HEM ÜÇ PUAN  HEM DE DOSTLUK KAZANDIK”.

Başarılı gidişe karşın, yönetimde dalgalanma olduğunu hissettim. İsteğim bu dalgalanmanın ileri boyutlara varmaması ve sorunların bir pota içinde eritilerek yok edilmesi ve girilen yolda başarının yakalanmasıdır. Bu da elbirliği, güç birliği ve birbirine inanmakla, sorunları iyi niyetle tartışmakla ve özverili hareket etmekle olur. Bu inancı pekiştirmek ve özveriyi göstermek gerekir! Buna çalışılmalıdır.

Tabii ki daha yazmam gerekenler var! Takımımızı yalnız bırakmayan yeni ve eskiler yöneticiler ile taraftarların gayretleri de unutulmaz! Yöneticilerin takımla bu kadar ilgilenmeleri başarıyı getirir. Ama hep aynı isimleri görmek tabii ki başka! Yönetim kurulunun diğer üyelerinin de kafile ile olması, en azından deplasmanda değilse de Sarıyer’de maçları izlemeleri gerekir diye düşünüyorum. Kendilerini hiç göremediğimiz yöneticilerin ilgisi, duyarlı olmaları takıma güç katar, başarısını pekiştirir. Yeni yönetici arkadaşlara elbirliği ile kulübümüzü sevdirmeliyiz. Bir grup eski yöneticinin hemen her maça büyük özveri ile gitmeleri, takıma destek vermeleri de mükemmel. Ama daha yakından halkanın içine girerek bu desteği vermeleri gerekir diye düşünüyorum!

Geçen dönem başarı ile görev yapan Sayın Mustafa Hepanıl’ın gösterdiği ilgiyi çok yerinde ve olumlu buldum. “Sorun varsa halledelim, hata varsa birlikte düzeltelim” isteğini iyi niyet gösterisi olarak kabul ediyorum. Sağ olsun. Bütün bunları kişiselliğe dökmeden ortaya koymanın gerekli olduğunu da hatırlatmak isterim. Çünkü bazı şeyler, arzulamak ve istemekle de olmuyor…

Maçın analizini yapmayacağım ama gördüğüm bir şeyi de yazmayı yerinde görüyorum: Futbolcuları çok hırslı, bilinçli, arzulu ve yenilgi kabul etmez gördüm. İnşallah bu zevkli ama meşakkatli yolda başarı ile ilerlerler ve yarıştan kopmadan  mutlu sona ulaşılır.

Tüm Lacivert-beyazlı camianın beklentisi bu!

Bu haber toplam 1481 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT