Galatasaray’ın yeni tesisleri Uskumruköy’de olacak

Galatasaray’ın yeni tesisleri Uskumruköy’de olacak
Galatasaray'ın yeni tesislerini Sarıyer'e taşıması kesinleşti.

Geçtiğimiz hafta Florya Metin Oktay Tesisleri'nin arazisini Emlak Konut'a teslim etme kararı alan Galatasaray'ın yeni tesislerini Sarıyer'e taşıması kesinleşti. Galatasaray’ın yeni tesisleri Uskumruköy’de olacak.

Galatasaray TOKİ'nin gösterdiği araziler içinde yönetim 200 dönümden biraz fazla bir arazi için son fizibilite çalışmalarını gerçekleştiriyor.  Uskumruköy'de olduğu bildirilen bu arazi Türk Telekom Arena'ya yaklaşık 23 kilometre uzaklıkta.

Gümüşdere ve Kısırkaya veto yedi

TOKİ’nin Uskumruköy’ün dışında Gümüşdere, Kısırkaya Köyü ve bu çevrede gösterdiği diğer arazilere ise yönetimden sıcak bakılmadı.

Futbolcular da Sarıyer’e taşınacak 

İki sezon içinde Uskumruköy'e girmeye hazırlanan G.Saray'da sürpriz bir kriz ortaya çıktı. Riekerink ve Sneijder de dahil olmak üzere G.Saray'da pek çok isim idman tesislerine yakınlığından dolayı Florya'da oturuyor. Sarı-kırmızılıların tesislerinin Sarıyer'e taşınmasının netleşmesinden sonra kulüp arazi bakarken, yeni yapılacak tesisler futbolcuların da evlerini taşımasına neden olacak.

Çünkü Florya'da oturup Sarıyer'e idmana gelmek yaklaşık 50 kilometrelik bir yol anlamına gelecek. Sarı-kırmızılı futbolcuların, bu duruma nasıl tepki verecekleri şimdilik bilinmiyor.

Bu haber toplam 6715 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT