Chavez için 2 gün ağladım

Chavez için 2 gün ağladım
Sarıyer'in Kübalı oyuncusu Yaima Ortiz’den samimi cevaplar...
Sarıyer Belediyespor Bayan Voleybol Takımı'nın en etkili oyuncularından Yaima Ortiz, Akşam Gazetesi'nden Hakan Eyüpoğlu'na verdiği özel bir röportajında Chavez için 2 gün ağladığını söyledi. Modellik yapmaktan asla vazgeçmeyeceğini söyleyen Ortiz, “Fileden beni ancak bebek ayırır” dedi.
 
İşte o röportaj
Sarıyer'e transfer olduğunda Türkiye onu konuştu. Acıbadem Kadınlar Voleybol Ligi'nde topbaşı yapan Yaima Ortiz, kalitesini ortaya koyup hemen hemen her hafta lig karmasındaki yerini aldı.

Bu sene lige çıkan Sarıyer Belediyespor, onun liderliğinde hızlı bir yükseliş gösterip, Avrupa kupalarına katılma mücadelesi vermeye başladı.

Galatasaray'a karşı alınan 3-0'lık galibiyet, Ortiz'i kahraman yaptı.

Herkesin sempatiyle baktığı Castro'nun ülkesinden gelen Ortiz, Türkiye'de farklı bir kültüre ve sosyal yaşama çabuk uyum sağladı. Boğaz ve martılar onun adaptasyonunda rol oynadı. Sarıyer'ın Kübalı süper starı Yaima
Ortiz'le Boğaz'a nazır sohbet ettik... 

HAFTANIN 5 GÜNÜ CHE TİŞÖRTÜ
Venezuella Başkanı Hugo Chavez öldüğünde ne hissettin?
Chavez, bizim için Fidel Castro ve Che kadar çok önemli bir lider. Hatta bizim kahramanımız gibidir. Chavez'in öldüğünü duyduğumda inanılmaz bir üzüntü yaşadım. Hayatımın en kötü günlerinden birisiydi. Chavez'in ölümünden sonra 2 gün ağladım. İdmanlara bile çıkmadım. Bizim için çok değerli insanlar. Onları hep hatırlayacağız.
EFSANELER Che Guevera ile Fidel Castro senin için ne ifade ediyor?
Onlar bizim her şeyimiz. Küba insanının mutlu olmasının nedenleri onlardır. Onları kalbimizde yaşatmaya devam ediyoruz.

Che'yi giydiğimiz tişörtlerle hatırlıyoruz. Haftanın 7 gününün en az 5'inde Che tişörtü giyiyorum. Bu güzel ülkeyi bize verdikleri için onları çok seviyoruz.

yaima_ic1.jpg

VAKIFBANK TAM BİR CANAVAR
VakIfbank'ın maçlarını takip ettin mi? Başarıları hakkında ne demek istersin?
"Vakıfbank inanılmaz organize olan bir takım. Onlar saha içerisinde tam bir canavar."
Onların maçları takip ettim. Vakıfbank maç içinde inanılmaz organize olan bir takım. Taktik anlayışları çok iyi. Bence onlar dünyanın en iyi takımı durumunda. Onlar saha içinde tam bir canavar. Zaten bunu şampiyon olarak da gösterdiler. 

FUTBOL SEVİLMEZ
Futbol ile aran nasıl? Küba'da neden futbolda gelişmedi? Voleybola olan ilgi neden?
Futbol bana pek hitap eden bir spor değil. Spor olduğu için seviyorum ama favorim değil. Küba'da futbol pek fazla sevilmez zaten. İnsanlar eğlenceli sporları tercih ediyorlar. Voleybol Kübalı kadınlar için bir zevk. Onlar hayattan zevk aldıkları için voleybol oynuyorlar. Bunu da başarılı bir şekilde yaptığımızı düşünüyorum. 

ANTALYA KÜBA GİBİ
Kübalı arkadaşlarına Türkiye'yi nasıl anlatıyorsun?
Onlara İstanbul hakkında çok iyi düşüncelerimi aktarıyorum. İstanbul'un Roma gibi çok güzel bir şehir olduğunu düşünüyorum. Arkadaşlarıma buradaki deneyimlerimi anlatıyorum. Gezdiğim yerleri anlatıyorum. Onları buraya davet ediyorum. 
İstanbul dışında maçlar oynuyorsunuz. Türkiye'de beğendiğin başka bir şehir var mı?
Kesinlikle Antalya. Orayı gördüğümde Küba aklıma geldi. Mükemmel bir yer ve kesinlikle orada yaşamak istiyorum. 

İSTANBUL'A HASTAYIM
İstanbul'daki yaşantın nasıl gidiyor. Buraya kolay alışabildin mi?
Hayatım İstanbul'da harika geçiyor. Benim için mükemmel bir tecrübe oluyor. İstanbul tarih kokan bir şehir. Gezme fırsatını maçlardan dolayı az buldum. Ama lig bittiğinde İstanbul'u daha dikkatli gezmeyi planlıyorum. Spor açısından bu şehre hastayım. Özellikle taraftarlara bayılıyorum. Taraftarlar takımlarına gönülden bağlılar. 
Dünyanın önemli oyuncularından birisin. Sarıyer Belediye takımını neden tercih ettin?
Buraya gelirken hiçbir kararsızlığım yoktu. İyi ki buraya gelmişim. Takımdaki arkadaşlarım çok iyiler. Onlarla çok iyi anlaşıyorum. Takımda bir sürü genç oyuncu olmasına rağmen maç içerisinde hepsi sorumluluk alıyor. İstanbul'da takımımla çok mutluyum. Gelecek sezon da İstanbul'da olmak istiyorum. Burada yaşamayı çok seviyorum. 

FİLEDEN ANCAK BEBEK AYIRIR
Mankenlik yapmayı neden bıraktın? Voleybolu bıraktıktan sonra modellik yapacak mısın?
Bedenim dayanabildiği kadar voleybol oynamak istiyorum. Tabi hamile kalmadığım sürece bunu yapacağım. Modelliği bırakmadım. Modellik yapıyorum. Modelliği seviyorum ve hayatımın sonuna kadar yapacağım. 

Maçtan önce totemin var mı?
Maçlardan önce ailemi ve sevdiğim insanları düşünüyorum. Bana güç veriyor. Küba'yı düşünerek mutlu oluyorum. Bunlar beni saha içerisinde rahatlatan en önemli faktörler.
AKŞAM

Bu haber toplam 3844 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT