Bozan, Sarıyerlilere seslendi

Bozan, Sarıyerlilere seslendi
Bozan, 'Tüm Sarıyerliler Lacivert-Beyaz bayraklarını hazırlasın' diyerek Sarıyer Manşet’in sorularını yanıtladı.

Transfer çalışmalarını tamamladıktan sonra kampa giren Sarıyer Spor Kulübü’nde yeni yönetim geldikten sonra yapılan çalışmaları ve Sarıyer’in hedefini Kulüp Başkanı İbrahim Bozan, Sarıyer Manşet’e anlattı.

Başkan Bozan,  “Tek hedef şampiyonluk, tüm Sarıyerliler Lacivert-Beyaz bayraklarını hazırlasın” diyerek Sarıyer Manşet’in sorularını yanıtladı.

—İlk açıklamanızda Sarıyer’de beyaz bir sayfa açılacak dediniz. Bu beyaz sayfaya neler yazacaksınız?
Sarıyer 3-4 seneden bu yana geçmiş belediyenin kulübe sahip çıkmaması, kongrelerin yapılamaması, ortaya çıkan kırgınlıklar Sarıyer’i istediği yere getiremedi. Mustafa Hepanıl ve arkadaşları çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdi onlara çok teşekkür ediyoruz. Beyaz Martılar yeniden layık olduğu yere gelmeli. Bu sadece spordaki başarıyla ilgili değil. Bir kalite olmalı. Sportif başarılar tabiî ki arzu edilen sonuçlardır, ama bunların ötesinde de bazı konumlar vardır. Sarıyer köklü bir camiadır. 2 Ağustos 1940 dediğiniz zaman bu yaklaşık 70 seneye tekabül eder. Bugün Süper Lig’deki takımlar dışında 70 yıllık mazisi olan takım sayısı bir elin parmak sayısını geçmez. Biz geçmişteki kötü şeyleri unutup, yeni bir takım, yeni bir yönetim, yeni bir camianın harekete geçmesi için beyaz bir sayfa oluşturduk. Bunu çok iyi niyetle, Sarıyer’e yakışır bir anlamda bunu başlamak için söyledik.


—Sarıyer Spor Kulübü’nün yeni başkanı olarak kulübün eski günlerine dönmesi için ne gibi projeleriniz var?
Sarıyer Spor Kulübü’nün üç kulvarda gitmesi gerekiyor. Sportif başarı, proje bazlı çalışmalar ve kurumsal yapılanmadır. Bizim kurumsallıktan anlayışımız şudur; kulüp bir sonraki sene devredildiği zaman neyi, nerede, nasıl bulacağı, kişilere bağlı olmayan, sistemi hedefleyen bir yapıdır. Biz bu sene iyi bir takım kurduğumuza inanıyoruz. Bu konuda belediyenin büyük desteği var. Sayın Başkan’ın, “Gecekondu sorunu neyse, Sarıyer Spor Kulübü sorunu benim için odur” sözü herkes için bir model olmuştur. Yönetimde inanılmaz gayretli çalışmalar var. Ben kesinlikle önümüzdeki sene 16-17 transfer yapıp takım kurmak istemiyorum. Onun için transferlerimizin büyük bir bölümünü 2-3 yıllık proje bazında yaptık. O açıdan ben Sarıyer’i iyi günlerin beklediğine inanıyorum.

— Yönetimi oluştururken öncelikle neyi dikkate aldınız?
Geçmişte belediye destek vereceğini vaat ederdi, bu vaatten sonra bir kişi başkanlık için aday olurdu. Belediyeden 8-10 isim verilirdi, başkan da birkaç isim verirdi ve böyle giderdi. Ama bu dönem inanılmaz derecede hoş, keyifle geçiyor. Sayın Başkan büyük bir özveri gösterdi. Ali Ergenç Bey ve bana bu yönetimi oluşturma çabaları içersinde bize bir yetki verdi. Sarıyer halkının mutluluğu gecekondusunda, turizminde ise sporunda da olmalıdır. Biz bu yetkiyi alınca özgür ve rahat bir şekilde hareket ettik. Ben şuna inanıyorum ki; kurumlar hafızalarını kaybetmemeliler. Eğer hafızalarını kaybederlerse sıkıntı yaratır. Biz geçmiş dönemden 5-6 arkadaşımızı aramıza aldık. Gerek ekonomi gücü olan, ekonomiden ziyade kaynak yaratma gücü olan arkadaşlarımıza teklif götürdük. Başta Engin Keçeli, Nurettin Çetinkaya, Ahmet Kutlu, Çağlı Balban olmak üzere hepsi birbirinden değerli arkadaşlarımız teklifimize sıcak yanıt verdiler. Yönetimimiz gönüllü bir şekilde Sarıyer’e projelerle hizmet verecek arkadaşlardan oluştu. Başarılı bir yönetim olacağına inanıyorum.

— Transfer çalışmalarında hangi aşamaya gelindi?
Bizim gibi eğer büyük hedefleriniz oluyorsa transfer çalışmaları bitmez. Her an yeni sürprizler çıkabilir. Geçen seneki takımdan 2-3 oyuncumuzdan başka futbolcumuz kalmadı. Sarıyer’e verdikleri emekten dolayı onlara teşekkür ediyoruz. Transfer politikamızda her mevkiye rekabeti getirecek 2-3 tane oyuncu almayı hedefledik. Bu açıdan normal transfer bütçemizin de üzerine çıktık. Transfer komitemiz teknik heyetle birlikte çok iyi çalıştı. Onlardan her mevki için 2-3 isim istedik ve nerdeyse tüm istenilen futbolcuların transferlerini gerçekleştirdik.

— Alt yapı için ne yapmayı planlıyorsunuz?
Haşmet Murşit dönemindeki yönetimde asbaşkan olarak görev yapmıştım. Şuan A takımda oynayan Hayrullah, Emrah başta olmak üzere birçok ismi profesyonel yapmıştık. Şimdi de alt yapıdaki tüm hocaların istekleri doğrultusunda bize verdikleri alt yapı oyuncularımızı kampa alacağız. Sarıyer altyapısına büyük önem vermeli ve altyapıdan gelen oyuncularla iskelet oluşturulmalı. Biz şuan alt yapıya gereken önemi veriyoruz. Başka takımların alt yapılarından da kendi alt yapımıza oyuncular alıp geniş bir takım kurmaya çalışıyoruz. Sarıyer’i kurtaracak konu da budur. Sarıyer her sene 1-2 tane futbolcusunu satar hale gelen, genç yeteneklerin cazibe merkezi bir kulüp haline gelmelidir.

— Sarıyer’in bu yılki hedefi nedir?
Sarıyer’in tek hedefi var, o da şampiyonluk. Başka hiçbir hedefi yok. Bütün çalışmalarımız bu hedef üzerine kuruldu. Süper Lig takımlarının dışında tam kadro kampa girecek, transferlerini tamamlamış tek takım Sarıyer olduğuna inanıyorum. Birçok kulüp daha kongresini bile yapamadı. 15 günlük kendi tesislerimizde gerçekleştireceğimiz kamptan sonra, takım şehir dışında tekrar bir kampa girecek. Kampa giderken de, birinci kamp döneminde denenmek için getirilmiş Avrupa’dan gelen arkadaşlarımızdan uygun gördüklerini yanında götürecekler. Kamp döneminde sonra Sarıyer’in eski günlerinde olduğu gibi güzel bir sezon açılışı yapmak istiyoruz. Sarıyerlileri her yere lacivert-beyaz bayraklarla donatmaya davet ediyorum.

Bu haber toplam 1632 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT