Belediyespor’dan voleybol takımı

Belediyespor’dan voleybol takımı
Aralarında ünlü manken Eylem Şenkal’in de bulunduğu 12 profesyonel bayan voleybolcu Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’ne katıldı.

Bünyesinde yaklaşık 600 sporcuyu bulunduran Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’nün yeni oluşturduğu bayan voleybol takımı bölgesel ligde fırtına gibi esmeye hazırlanıyor. Antrenör Recep Ergül’ün değişik kulüplerden topladığı 12 profesyonel bayan voleybolcu Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü ile anlaştı. Aralarında ünlü manken Eylem Şenkal’in de bulunduğu oyuncular çalışmalara başlamak için Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç, Genel Sekreter Nihat Yeşilbaş ve Genel Koordinatör Bülent Akatay ile biraraya geldiler. Sarıyer Manşet’in takip ettiği ve Çayırbaşı Stadı’nın Toplantı Salonu’nda gerçekleşen görüşmede sporcuların antrenman yapacakları spor salonu ve voleybol takımının amacı konuşuldu.

volergenc_166458455.jpg

Ergenç, “Amacımız maksimum spor”
Bu sporcuların Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’ne gönüllü olarak katıldıklarını söyleyen Ali Ergenç, “Bünyemizde; Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Atletizm, Karate, Tekvando, Judo gibi birçok dalda; genç, yıldız ve minik olarak yaklaşık 600 sporcumuz 15 tane de antrenörümüz var. Bizim amacımız ilçedeki gençlerimize maksimum spor yaptırmaktır. Belediye başkanımızın da spora ciddi anlamda önem vermesi bizim için çok önemli. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak onları spora çekmek istiyoruz. Spor yapan gençlerimizin gelecekte daha başarılı olacaklarına inanıyoruz. Bu yıl voleybolda sadece altyapı olarak devam etmek istiyorduk. Ama hocamızdan böyle bir teklif gelince altyapıdaki gençlerimize de bir hedef olur düşüncesiyle bu sporcuları bünyemize aldık” dedi.

voleylem_587822854.jpg

Eylem Şenkal, “İyi bir takımız”
Ünlü manken Eylem Şenkal ise, “Sarıyer Belediyespor’un bünyesinde olmaktan memnuniyet duyuyoruz. İyi bir takım olduğumuza inanıyoruz. Amacımız önce bölgesel ligde başarılı olmak. Seneye 3. ligde oynamak istiyoruz. Kulübümüzün belirlediği yerde çalışmalarımıza başlayıp müsabakalara en iyi şekilde katılmak istiyoruz” dedi.

Hentbol takımının rakipleri belli oldu
Deplasmanlı Bölgesel 1. lig’de mücadele edecek olan Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü hentbol takımının rakipleri belli oldu. Oldukça iddialı olan hentbol takımının mücadele edeceği rakipleri Cent Koleji Spor Kulübü, Anafen Spor Kulübü, İstanbul Deniz Kuvvetleri Spor Kulübü, Edirne Yeni İmaret Spor Kulübü, Ankara TED Spor Kulübü, Ankara Jandarma Gücü. Maçlar 15 Kasım’da başlayacak.

Bu hafta sonu Sultanbeyli Spor Salonunda gerçekleşecek olan İstanbul Judo Şampiyonası’na Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü’den minik ve yıldızlarda toplam 50 sporcu katılacak.

Bu haber toplam 9104 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum