Ali Düşmez’den amatörlere jest

Ali Düşmez’den amatörlere jest
Sarıyer Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Ali Düşmez, Sarıyer’deki amatör spor kulüplerine malzeme yardımında bulundu.

Yeniköy Spor Kulübü Kafeteryası’nda amatör spor kulüpleri başkanları ve bazı muhtarlarla bir araya gelen AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Sarıyer Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı  Ali Düşmez, amatör spor kulüplerinin çok büyük sıkıntılar içerisinde olduklarını belirterek, “Amatör spor kulüpleri devlet desteğinde olmalıdır, çünkü bu kulüplerimizin başka kaynakları yok. Bu nedenle belediyelerin desteği şart. Umudumuz devam ediyor” dedi.

“Amacımız gençlerimizi spora teşvik etmek”
Sarıyer’de oluşturdukları Amatör Spor Kulüpleri Birliği ile ilgili de basına bilgi veren Düşmez; dostluk, birlik ve beraberlik adına yola çıktıklarını belirterek, “Her kulübümüzün ayrı sıkıntısı var. Bu sıkıntıları nasıl çözebiliriz düşüncesiyle bir araya geldik. Bizim amacımız gençlerimizi spora teşvik ederek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır. Yerel yöneticilerimizin de bizim bu gayretimizi görüp, taşın altına ellerini koymalarını bekliyoruz” dedi.

“Umudumuz devam ediyor”
Sarıyer’de gerek kaymakamlıktan gerekse belediyeden bir destek göremediklerini söyleyen Düşmez, “Umudumuz devam ediyor. Seçimlerden önce tüm adaylar spora destek olacaklarını söylediler ve içlerinden bir arkadaşımız seçildi. Şimdi amatör spor kulüplerine desteklerini bekliyoruz.” dedi.

amatorlertopluiceri_965998740.jpg

“Tek yol spor”
Alkol ve uyuşturucu kullanımı giderek arttığına değinen Düşmez, “Nüfusun % 55’i alkol kullanıyor. Bunun yanında madde bağımlılığının da artığını biliyoruz. Şu anda otokontrol yok çünkü nüfus arttığı zaman hakim olamıyorsunuz. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yek yolu var o da onları spora yönlendirmektir. İşte bu anlamda amatör spor kulüplerimizin önemi artıyor. Spor siyasetin üstündedir” dedi.

“Türkiye’de spor 3 büyüklere endeksli”
Türkiye’de sporun sadece 3 büyüklere endeksli olduğuna değinen Düşmez, “Amatör kulüpleri az anlatabiliyoruz. Çünkü 3 büyüklere endeksli futbol izleyicisi var. İstanbul’da 500 civarında faal spor kulübü var. Bunun artması gerekiyor. Son 8-10 yılda İstanbul’da bir aşamaya gelindi. %68 oranında çim sahalarda maç yapılıyor bunun da % 100 olması gerekiyor” dedi.

Sarıyer Amatör Spor Kulüpleri Başkanları, Ali Düşmez’e çiçek vererek desteğinden dolayı kendilerine teşekkür ettiler.

Bu haber toplam 1501 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT