Ali Düşmez yeniden TASKK başkanı

Ali Düşmez yeniden TASKK başkanı
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanlığına, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez yeniden seçildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda düzenlenen 16. Olağan Genel Kurul'da, 663 delegeden 567'nin katılımıyla çoğunluk sağlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karaman, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı İsmail Dilber, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve konfederasyon yönetim kurulu üyeleri de genel kurulda hazır bulundu.
 
Divan başkanlığını Seyit Ateş'in yaptığı olağan genel kurulda, faaliyet ve denetim raporları oy birliğiyle kabul edildi. Federasyonun 2015 yılı tahmini bütçesi 10 milyon 350 bin lira olarak belirlendi. Genel kurulda seçime tek aday olarak giren mevcut başkan Ali Düşmez, 567 delegeden 530'unun oyunu alarak yeniden başkan seçildi.
 
Yeniden başkan olan Ali Düşmez de amatör futbol başta olmak üzere, tüm branşların sorumluluklarını üzerlerinde hissettiklerini dile getirdi. Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kendilerine ciddi maddi kaynaklar sağladığını ifade eden Düşmez, "Bize yaptıkları katkıları büyüterek devam etmek istiyoruz. Bu katkılar olmasa törenlerde çelenk koyan başkanlar olabilirdik. Amatör sporcuların çok güzel ortamlarda spor yapabilmelerini zemin hazırlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başbakanlığı döneminde 213 tesisinin açılışını yaptığını, 10 bin amatör spor kulübüne malzeme dağıtımı yapıldığını hatırlatan Düşmez, şunları kaydetti: "Cumhuriyet tarihinde ilk defa bu kadar büyük çaplı bir malzeme yardımı aldık. Bu bizim için çok önemlidir. Yine bir ilk olan projeyi daha uygulamaya geçirdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı ortaklığında sosyal güvencesi olmayan sporcularımıza tedavi yapılabilmesi için protokol imzaladık ve bir devir açtık. Devlet üst yetkililerimize şükranlarımı sunmak istiyorum."
 
Başkan Düşmez, yeniden başkanlığa getirilmesinden dolayı delegelere teşekkür etti.

Bu haber toplam 6405 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT