Akdağ muhtarlardan destek istedi

Akdağ muhtarlardan destek istedi
Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Mehmet Akdağ, muhtarlarla kahvaltıda bir araya gelerek, herkesin Sarıyer’e ve Sarıyer Spor Kulübü’ne sahip çıkmasını istedi.

Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Mehmet Akdağ, İstinye Sosyal Tesislerinde Sarıyer’deki mahalle ve köy muhtarlarına kahvaltı verdi. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de katıldığı kahvaltılı toplantıda, muhtarlardan Sarıyer Spor Kulübü’ne maddi manevi destek istendi. Başkan Mehmet Akdağ, “ Bugün burada herkesin Sarıyer’e ve Sarıyer Spor Kulübü’ne sahip çıkması amacıyla toplandık. Kulübümüze en başta mahallelerimizin değerli muhtarlarının sahip çıkmasını bekliyoruz. Maddi-manevi her türlü desteğinizi almak istiyoruz” dedi.

Başkan Akdağ, çalışmalarıyla ilgili de,”Transfer çalışmalarımız bir yandan sürerken bir yandan da Yusuf Ziya Öniş Stadı’nı Sarıyer’e kazandırmak adına önemli bir adım attık. Stadı 1 yıllığına kulübümüz adına kiraladık. Statta yapılacak drenaj çalışmaları için şirketlerden teklif alma sürecindeyiz. Altyapı çalışmalarımıza başlıyoruz. Spor okullarımızı açıyoruz. Artık yatılı öğrenci de almaya başlayacağız” diye konuştu.

muhtspor_iceri_373280129.jpg

Şükrü Genç :“Bu işi herkes sahiplenmek zorunda”
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise yaptığı konuşmada, Sarıyer insanını mutlu kılmak için çalıştıklarını belirterek, “ Sarıyer’de tapu sorunu ne ise Sarıyer Spor Kulübü de bizim için aynı önemi teşkil ediyor. Bu işi herkes sahiplenmek zorunda. Kaymakamımız Ömer Karaman, diğer kaymakamlardan çok farklı. Olaylarla yakinen ilgileniyor. Ciddi bir dayanışma ve birliktelik içersindeyiz. Bunu hızla ileriye götürmeliyiz” dedi. Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Bulunduğumuz ortamlarda herkes Sarıyer’in ve başarılı mazisini konuşuyor. İnsanlar Sarıyer’i çok yukarıda görmek istiyor. Bunu biz kendimize görev olarak addettik. Öyle ya da böyle bir üst gruba çıkmak takıma, ilçeye, Sarıyerlilere büyük katkısı olacak. Bu süreçte yeni yönetimde bulunan arkadaşlarımıza güvenimiz tam. Mayıs sonunda göreve gelen yönetimimiz çalışmalarıyla gösterdi ki kulübümüzü kısa zamanda ayaklandıracaklar. Başarı için hep el ele vermek zorundayız.

Ömer Karaman: “Sarıyer Bank Asya’ya yakışan bir takım”
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman ise konuşmasında spor konusundaki deneyimlerinden bahsederek, “Spor kulüplerinin ilçeler için ne kadar büyük bir önem arz ettiğini biliyorum. Bunu daha önce görev yaptığım yerlerde yaşayarak gördüm. Sarıyer için böyle bir yönetimin oluşmasını büyük bir şans olarak görüyorum. Herkes diyor ki, ‘Mehmet Akdağ işin başın geçtiyse tamamdır’. Yönetimin şekillenmesi adına gösterdiği fedakârlıklar için de kendisini ayrıca kutluyorum. Önemli olan birlik ve beraberliktir ve biz bunu her sahada göstermeye çalışıyoruz. Sarıyer Spor Kulübü geçmişi ve tecrübeleriyle maalesef olması gereken yerde bulunmuyor. Sarıyer, binlerce kişiye ulaşacağı stadı ve spor okullarıyla Bank Asya’ya yakışan bir takımdır. Un, yağ ve şeker elimizde mevcut artık helvayı yapmak lazım. Sarıyer’in tüm maçlarına muhtarlarımızı ve misafirlerini bekliyoruz” dedi.

İstinye Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Cengiz Tamer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan ve neredeyse tüm muhtarların katıldığı toplantıda herkes söz alarak Sarıyer Spor Kulübü’ne destek vereceklerini söylediler. Toplantıya katılanlar kendilerine dağıtılan üyelik formları doldurarak kulübe üye olmak için başvurdular.

Bu haber toplam 1677 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT