Yalınkılıç: Karalama kampanyasını reddediyoruz

Yalınkılıç: Karalama kampanyasını reddediyoruz
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, meclis toplantısında yaşanan tartışmanın AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından çarpıtılarak servis edildiğini belirtti.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, meclis toplantısında yaşanan tartışmanın AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından çarpıtılarak servis edildiğini belirten bir açıklama yaptı. Yalınkılıç, açıklamasında; “’Sarıyer Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı ilk toplantısında AK Parti grubunun göstermiş olduğu tahammülsüzlüğü ve basın yoluyla yaymaya çalıştıkları karalama kampanyasını toptan reddediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Yalınkılıç yaptığı açıklamada, “İktidarın ortaya koyduğu siyasi çizgiyle beraber ülkemizin içine düştüğü durum karşısında yapılan eleştirilere tahammülsüzlük, dün Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs Ayı Oturumu'nda da ortaya çıkmıştır.  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na ithafen söz alan genç meclis üyemiz, iktidarın yarattığı genç işsizliği ve gençlerin sorunlarını somut veriler ile anlattığı konuşması sırasında yine aynı tahammülsüzlük ile siyasi nezaketten uzak davranışlar sergilemişlerdir.

Pazartesi günkü oturumda bazı Ak Parti grubu meclis üyelerinin başlattığı arbede ile gösterdiği yakışıksız tavır ve bu olaylar sonrasında grubumuza, partimizin kadına bakış açısı ile asla bağdaşmayan  yalan haberlerle üstümüze yapıştırılmak istenen itibar kıyımını ve yaratmaya çalıştıkları algı operasyonunu reddediyoruz. Yaratılmak istenen bu algı operasyonunu Sarıyer halkına karşı sorumluluğumuz gereği kamuoyuna saygılarımla sunuyorum” dedi.

Bu haber toplam 14128 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT