Sel felaketini unutturan sevinç

Sel felaketini unutturan sevinç
Kilyos’ta yaşanan sel felaketinde evlerini su basan 'Kılıç' ailesi yaşadıkları bebek sevinciyle sel felaketini unuttu.

Kilyos’ta yaşanan sel felaketinde evlerini su basan ve Sarıyer Belediyesi’nin sosyal tesislerinde misafir olarak kalan “Kılıç” ailesi yaşadıkları bebek sevinciyle sel felaketini unuttu.

Geçtiğimiz ay Kilyos’ta yaşanan sel felaketinde Sarıyer Belediyesi’nin sosyal tesislerinde misafir edilen ve hamile olması nedeniyle tesislerde kalmaya devam eden Sude Kılıç bebeğini dünyaya getirdi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun,  Zabıta Müdürü Semra Kartal’la birlikte tesislerde misafir edilen aileyi ziyaret etti.  Adı ‘İsmail Sadi’ konulan bebeği seven Hüseyin Coşkun, “Verdiğimiz sözün mutluluğunu yaşıyoruz” derken, anne Sude Kılıç ise, “Belediyemizin desteği ve bebek sevinci her şeyi unutturdu” dedi. 

hcoskun_sadiceri_910998481.jpg

Anne Kılıç, “Belediyemize teşekkür ediyorum”
Kucağında bebeği ile Sarıyer Manşet’e konuşan Anne Sude Kılıç, “Allah kimseye böyle felaketler yaşatmasın. Belediyemiz böylesi zor dönemde yanımızda oldu ve bizi sosyal tesislerde misafir etti. Hamile olduğum için burada kalmaya devam etmemiz içinde gerekli duyarlılığı gösterdiler. Felaketin olduğu günden bu yana desteklerini esirgemeyen belediyemize çok teşekkür ediyorum. Belediyemizin desteği ve bebek sevinci her şeyi unutturdu” dedi. 

Coşkun, “Verdiğimiz sözün mutluluğunu yaşıyoruz”
Sel felaketinin olduğu günden bu yana mağdur vatandaşların durumunu takip eden Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, ise duygularını şöyle ifade etti: “Selde mağdur olan vatandaşlarımızı tesislerimizde misafir ettik. Şuanda 3 ailemiz halen burada kalmaya devam ediyor. Ablamız da o zaman hamileydi. Çocuğun 40’ının çıkana kadar tesislerimizde kalması, her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağı sözünü vermiştik. Şuanda da o verdiğimiz sözün mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün Başkanımız da bizimle gelecekti. Başkanımızın yurtdışından misafirleri geldiğinden dolayı o katılamadı. Umarım bundan sonra böyle felaketler olmaz” dedi. 

“Kilyos deresinde önemli çalışmalar yapıldı”
Yaptıkları çalışmalarla ilgili de bilgi veren Coşkun, “Felaket felakettir ama siz önlemini aldığınızda bazı şeylerin de önüne geçiyorsunuz. Biz ne yapacağımızı biliyorduk, önlemlerimizi almıştık. 14 tane kriz ekibi sel zamanında çalışma başındaydı. Çok kısa zamanda da Kilyos sel felaketi izlenimini üzerinden attı. Kilyos’taki dere çalışmasından sonra bir daha derenin taşmayacağı kanaatindeyim. Normal derenin 10 misli genişletme ve derinlemesine çalışmalar yapıldı. Diğer derelerde de hem genişletme hem derinletme çalışmaları sürüyor” dedi.

“Hasar tespitinde en hızlı ilçe olduk”
Sarıyer’in hasar tespitinde en hızlı çalışan ilçe olduğunu da belirten Coşkun, “Kurumlar arasında karşılıklı diyalog olduğu sürece bürokratik tüm engelleri aşmış oluyorsunuz. Biz o dönemde bunu da başardık, bununla da çok mutluyuz. Sarıyer’de selden zarar gören ve şuan mağdur olan hiçbir aile yok. Diğer ilçelerden daha hızlı bir şekilde hasar-tespit çalışmalarını da tamamladık. İnşallah böyle bir afetle bir daha karşılaşmayız” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun ve Zabıta Müdürü Semra Kartal ziyaretin sonunda aileye ve küçük İsmail Sadi'ye çeşitli hediyeler verdiler.

Bu haber toplam 3362 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT