Sader'den örnek davranış

Sader'den örnek davranış
Sarıyerliler Derneği ilçede hiçbir sosyal güvencesi olmayan 180 çocuğa mama, süt ve bez yardımı yapıyor.

Sarıyer Kaymakamlığı’ndan ihtiyacı olan aileleri öğrenen Sarıyerliler Derneği Kadın Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyonu’nun 50 çocukla başladığı yardım kampanyasında şuan 180 çocuğun mama, süt ve bez ihtiyacı karşılanıyor. Kadın komisyonu, birçok kuruluştan aldıkları destek ve yardımseverlerden topladıkları 2. el eşyaları semt pazarlarında satarak kampanyayı yürütmeye çalışıyorlar.

Kampanyaya destek verenler
Kampanyaya destek veren duyarlı kuruluşlar ve isimler arasında ise: Pideban, Sarıyer Market, Altuğ Otomotiv, Canbebe, Gökkuşağı Market, Gündüzoğlu Baklava, Sarıyer Muhallebicisi, Özen Kuruyemiş, Darüşafaka Muhtarlığı, Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Ali Rıza Yılmaz, Adnan Ayber, Belediye Başkan Yardımcıları Erol Aydın, Seçkin Özdemir, Hüseyin Coşkun bulunuyor.

saderkahvalti1_682998135.jpg

Kampanyaya destek için kahvaltı
Sarıyerliler Derneği Kadın Yardımlaşma ve Dayanışma Komisyonu üyeleri, ilçede sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocuklarına mama, süt ve bez yardımına katkı sağlamak amacıyla dernek binasında kahvaltı düzenlediler.
 
Kahvaltıya; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yerine vekâlet eden Ali Rıza Yılmaz, Sarıyer Spor Kulübü Başkanı İbrahim Bozan, Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber, AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta, CHP Meclis Üyesi Hacı Bayraktar, CHP Meclis Üyesi ve Sariyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, CHP İl Genel Meclis Üyesi İzzet Bayraktar, Belediye Başkan Yardımcıları Erol Aydın, Seçkin Özdemir ve Hüseyin Coşkun katıldı.
Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Sarıyerliler Derneği Başkanı Hayati Kaptanoğlu, “Sosyal güvencesi olmayan ailelerin çocuklarına süt, mama ve bez yardımı yapıyoruz. 50 çocukla başlanan bu çalışmadan şuanda 180 tane çocuğumuz yaralanıyor. Yaptığımız araştırmalarda bu çocukların çoğunun anneleri babaları tarafından terk edilmiş olduğu belirlendi. Bu konuda kadın komisyonumuz ciddi anlamda çalışıyor. İkinci el eşyaları alıp semt pazarlarında satarak bu çocuklarımıza destek oluyorlar. Yardımseverlerimizin de bu çalışmamıza katkılarını bekliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 4005 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT