O sürücünün 9 yıla kadar hapsi istendi

O sürücünün 9 yıla kadar hapsi istendi
Sanatçı Erdal Tosun'un kullandığı araca çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan şüpheli Nihat Şaki'nin 'bilinçli taksirle ölüme neden olmak' suçundan 9 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Sanatçı Erdal Tosun’un (53) aracına çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan şüpheli Nihat Şaki hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ali Karabulut tarafından hazırlanan iddianamede, Erdal Tosun’un kızı Zeynep Kiraz Tosun “müşteki”, tutuklu Nihat Şaki ise “şüpheli” olarak yer aldı.

Olayın oluş şekli, kamera kaydı görüntüleri ve olay sonrası alınan raporları değerlendiren savcılık, şüpheli Şaki’nin “bilinçli taksirle ölüme neden olmak” suçundan cezalandırılmasını istedi.  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından onaylanan iddianame, İstanbul 75’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, Şaki’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Sarıyer’de 29 Kasım 2016 sabahı, diyaliz makinesine girmek için evinden yola çıkan sanatçı Erdal Tosun, karşı yönden gelen Nihat Şaki’nin kendi aracına çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetmişti. Olay nedeniyle yaralanan sürücü Nihat Şaki, gözaltına alınmış daha sonra sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.  

Şaki, savcılık ifadesinde, 'Ben trajik bir kaza neticesinde kendi babamı da kaybettim. Kazanın ne olduğunu iyi bilenlerdenim. Çok üzgün olduğumu ifade ediyorum. Kazanın nasıl meydana geldiğini tam hatırlamıyorum. Şuurumu kaybetmiştim. Suçsuzum, serbest bırakılmamı talep ediyorum.' beyanında bulunmuştu.

İlgili Haberler
Bu haber toplam 2500 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT