Kaymakam esnafı dinliyor

Kaymakam esnafı dinliyor
Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman Büyükdere esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman’ın her Perşembe gerçekleştirdiği esnaf gezilerinin bu haftaki durağı Büyükdere’ydi. İşyerlerini tek tek ziyaret eden Karaman, işyeri sahipleri ve mahalle sakinlerinin sıkıntılarını dinledi.

Vatandaşların anlattıkları sorunları yanındakilere not ettiren Karaman, çözüm için gerekenin yapılacağını söyledi.

Kaymakam Karaman’a esnaf ziyareti sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, İlçe Sağlık Grup Başkanı Osman Altınkaynak, İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar, Mal Müdürü Ayhan Özdilek, Büyükdere Mahalle Muhtarı Nahide Gül Bayrak, Derbent Mahalle Muhtarı Metin Ateş, Rumelifeneri Köyü Muhtarı Şafak Kılınç ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü eşlik etti.

kaymakam_bdere_537147609.jpg

“Tarihi dokuya çok önem veriyoruz”
Büyükdere’deki sokaklarda bulunan tarihi binalar hakkında “Büyükdere gibi bazı mahallelerimizin tarihsel değerleri var. Kaymakamlık olarak tarihi dokuya çok önem veriyoruz. Bu değerlerin korunması Sarıyerimiz için önemlidir. Bu anlamda çalışmalarımız olacak” dedi. Büyükdere’de tarihi ahşap bir binanın altına yapılmış olan Cafe Lamartini’yi örnek gösteren Karaman, “Binanın tarihsel dokusuna zarar vermeden yapılmış bir mekân. Ayrıca binaya uygun bir tarzda başarılı bir şekilde işlenmiş. Sarıyer’de bu gibi mekânların artırılması gerekiyor” diye konuştu.

Bu haber toplam 4807 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT