Karaman’dan Boğazhisar’a teşekkür

Karaman’dan Boğazhisar’a teşekkür
Boğazhisar İlköğretim Okulu’nun Türkiye finaline yükselen ilk ve tek eser olan matematik projesi Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman'ın beğenisini kazandı.

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Boğazhisar İlköğretim Okulu öğrenci, öğretmen ve idarecilerini makamında kabul etti. Boğazhisar İlköğretim Okulu'nu makamında kabul eden Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Boğazhisar İlköğretim Okulu öğrencilerinden İ.Ethem Taş ve M. Ali Tekçe’nin hazırladığı ”Küpleri Oluştur, Örüntüyle Buluştur” matematik proje sunumunu büyük bir ilgi ile izledi.

Sarıyer eğitim tarihinde Türkiye finaline yükselen ilk ve tek eser olan ”Küpleri Oluştur, Örüntüyle Buluştur” matematik projesi Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman'ın beğenisini kazandı.

kaymakamzzizyareticeri_908441471.jpg

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman; ”Kaymakamlık hayatımda karşılaştığım en güzel matematik projesi buydu” dedi. Matematik derslerinde konuların böyle görsel anlatılması gerektiğini vurguladı. Öğrencileri Avrupa Birliği Proje çalışmalarına davet etti.

Boğazhisar İlköğretim Okulu Müdürü Nureddin Özdemir, dünya ölçeğinde üstün nitelikli insan kaynağı yetiştirme eğitim modeli uygulanarak hazırlanan projelerin bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Bu konuda açıklama yapan Boğazhisar ilköğretim okulu Müdürü Nureddin Özdemir Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği “Bu Benim Eserim” proje yarışmasında İstanbul İl değerlendirme sonuçlarına göre 12458 proje arasından Sarıyer ilçesinden kabul edilen 13 projeden üç tanesi okulumuzun hazırladığı projedir. Ayrıca Sarıyer’deki okullar içerisinde Marmara Bölgesi finaline kalıp Ankara’ da Türkiye Finaline katılacak olan tek eser, okulumuz öğrencilerinin hazırladığı matematik projesi olmuştur. Amacımız ülkemizin ihtiyaç duyduğu geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak; ülke genelinde bilimsel amaçlı etkinliklere ilgiyi - katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmaktır. Bizim hedefimiz ise geleceğin bilim insanlarını, sanatçılarını, devlet adamlarını ve liderlerini yetiştirme yolunda sağlam temeller atmaktır. Çıktığımız bu yolculukta sizlerle uzun yıllar birlikte yürümek istiyoruz. Başarılarımız artarak devam edecektir. Ayrıca Bu konuda bizden hiçbir desteğini esirgemeyen Sarıyer Kaymakamımız Ömer Karaman ve Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz GÜLTEKİN Beye teşekkür ederiz." dedi.

Bu haber toplam 4068 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT