Fatih Sultan Mehmet mahallesi riskli alan ilan edildi

Fatih Sultan Mehmet mahallesi riskli alan ilan edildi
Sarıyer’e bağlı Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları içinde kalan bazı alanlar riskli alan ilan edildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, bazı alanlar için kentsel dönüşüm kararı alındı. Sarıyer'de Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları içinde bulunan alan riskli ilan edildi. Aynı bölge daha öncede riskli alan ilan edilmişti ancak açılan davada Danıştay tarafından iptal edilmişti. 

Konuya ilişkin Resmi Gazete duyurusunda, “İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları içinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınırlı ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi, Çevre ve Şehircilik bakanlığının 11/11/2016 tarihli 13534 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun ek 1 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 14/11/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır” denildi.

Kararda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile tüm bakanların imzası bulunuyor. Karar bugün Resmi Gazete’de 6 Aralık tarihinde yayınlandı.

Karara göre ayrıca ilan edilen kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı sınırları içerisinde yer alan Hazine'ye ait taşınmazlar, kentsel dönüşüm ve gelişim amacına yönelik imar planı ve uygulaması yapılmadan satılamayacak.

İlgili Haberler
Bu haber toplam 14708 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT