Balıkçılar çarşısı için niyetler aynı

Balıkçılar çarşısı için niyetler aynı
Belediye Meclisi'nde balıkçılar çarşısının yapımı için verilen önergeye mecliste bulunan üç parti de destek verdi.

Bir aylık tatilden sonra Sarıyer Belediye Meclisi’nin Eylül ayı ilk toplantısı yapıldı. Toplantıda, muhtarlara destek ve balıkçılar çarşısının yapımı için verilen önergelere mecliste bulunan üç parti de destek verdi.

Balıkçılar çarşısına tam destek
CHP Meclis Üyesi Erdal Sarıgöl’ün Sarıyer’de balıkçılar çarşısının yapılması amacıyla Sarıyer Belediyesi’nin gerekli çalışmalara başlaması için verdiği önergeye meclisten tam destek geldi. Sarıgöl’ün CHP grubu adına verdiği önergeye AK Parti ve MHP den de destek gelince önerge meclisteki tüm partiler adına başkanlık makamına sunuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Eski balıkçılar çarşısının olduğu bölgede gerektiğinde sökülebilen türden bir yapılandırmayla yeni bir balıkçı çarşısı yapılabileceği konusunu projelendirdik. Bu projeyi Büyükşehir’de Genel Sekreter’e ve Grup Başkanı’na sunduk. Bunun biran önce sonuçlanması gerektiğini, bu konuda ciddi bir mağduriyetin olduğunu belirttik. AK Parti grubunun da desteğiyle kısa sürede bu projeyi sonuçlandırırız. Projenin önemini yukarıya anlatmamız gerekiyor.” dedi.


muhtar_iceri_233354069.jpg

Belediye muhtarlara destek verecek
Muhtarlarında izlediği meclis toplantısında, Erdal Sarıgöl, Sarıyer Belediyesi’nin muhtarlara ekonomik destek vermesi için önerge verdi. Sarıgöl önergede; muhtarlıkların yaptığı çoğu işlemlerin artık nüfus müdürlükleri tarafından yapıldığını bu nedenle muhtarların ekonomik sıkıntı çektiğini söyleyerek, muhtarlara en az asgari ücretle destek verilmesini istedi. Bu önergeye AK Parti adına Hamdi Akdağ, MHP adına ise Osman Güloğlu da destek verdiklerini belirttiler. Önerge oy çokluğu ile başkanlık makamına havale edildi. Toplantı sonunda muhtarlar durumdan memnun bir şekilde meclis toplantısından ayrıldılar.

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT