AK Parti Bayraktar'la devam dedi

AK Parti Bayraktar'la devam dedi
Büyük bir coşkuya sahne olan AK Parti Sarıyer 5. Olağan kongresinde delegeden 291 oy alan Salih Bayraktar yeniden ilçe başkanı seçildi.
Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Bayraktar, yönetiminde Sarıyer’den önemli isimlere yer verdi.
 
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın 5. Olağan kongresi, Maslak TİM Show Center’da büyük bir katılımla yapıldı. Mehteran takımının gösterisiyle başlayan kongrede coşkulu anlar yaşandı. Kongreye; AB Bakanı Volkan Bozkır, Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, İstanbul Milletvekili İsmail Safi, Osman Aşkın Bak, Nimet Baş, Türkan Dağoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, eski İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, İlim Yayma Cemiyeti Derneği Başkanı Yusuf Tülün, eski milletvekilleri Selami Uzun, Canan Kalsın ve binlerce partili katıldı.
 
ic2-011.jpg
İlçe Başkanı Salih Bayraktar katılanlara birer tablo ve çiçek takdim etti. Eski İlçe Başkanları Nurettin Çelik, Hüseyin Özdemir ve yönetimlerde görev alanlara da partiye hizmetlerinden dolayı plaket verdi.
 
Sarıyer barış, sevgi ve hoşgörü ilçesidir
Kongrede konuşma yapan İlçe Başkanı Salih Bayraktar birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Bayraktar, “Biz altı asır cihanda adalet ve hak üzerine hükümranlık eden Rumeli Balkan haklarını, Arap’ın mahremini, Ermeni’nin izzet-i nefsini, Rum’un namusunu koruyup kollamış kimsenin adının, dinini, dikini değiştirmeye kalkışmamış bir kültürden gelmekteyiz. Gittiğimiz her coğrafyada hakkı hakim kılmışız. Çalışmayı üretmeyi öğretmişiz. Bir takım niyeti kirli güç odakları yüz yıldır bu izleri yok etme çabası içerisinde olmuşladır. Sarıyerimiz bu kültür ve medeniyeti yaşayan güzide bir ilçedir. Sarıyer’de kilise, sinagog ve camileri yan yana görebilirsiniz. Barış, sevgi ve hoşgörü atmosferinin en yüksek seviyede yaşandığı bir ilçedir” dedi.
 
ic1-030.jpg
İlk hedefimiz örnek bir teşkilat kurmak
Bayraktar konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bizim kongrelerimiz bu kültürü korumak ve yaşatmak, medeniyetimizi ihya ve inşa etme mücadelesidir. Bizim kongrelerimizin kazananı olur kaybedeni olmaz. Bizim birbirimize karşı kazanacağımız bir zaferimiz yoktur. Birlikte kazanacağımız daha çok zaferler olacaktır. Sarıyer’de öncelikle ilk hedefimiz örnek bir teşkilat kurmak olacaktır. Teşkilat çalışmaları bizim temel direğimizdir. Ben demeden biz diyerek yolumuza tüm kademelerimizle devam edeceğiz. Bu yolun dikenli bir yol olduğunu çok iyi biliyoruz. Bizim hedeflerimiz, ilkelerimiz var. Gelişmenin en büyük düşmanı alışkanlıklardır. Bu yeni bir başlangıç ve yeni bir süreç. Yeni Sarıyer sloganıyla çıktığımız bu yolda genç, dinamik ve nitelikli ekibimizle sokak sokak dolaşarak çalmadık kapı bırakmayacağız. Esnafımızla, STK’larımızla, kadınlarımızla, çocuklarımızla bütünleşerek siyasi çalışmalar yapacağız. İstanbul bizim için ne kadar önemliyse, Sarıyer’de İstanbul için bizim için o kadar önemlidir. 175 km2 yüzölçümü, 33 km sahil şeridi, boğazın Karadeniz’e açılan kapısı, yeşilin denizle bütünleştiği marka ilçemiz Sarıyer’e bir vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. Her birimizin niyeti kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza ve geleceğimize bugünkü Sarıyer’den daha güzel bir Sarıyer bırakmaktır” dedi.
 
Bayraktar 291 oyla seçildi 
Konuşmalardan sonra oy kullanma işlemine geçildi. Delegenin kullandığı 318 oyun 291'ini  Salih Bayraktar alırken,  9 oy ise geçersiz sayıldı. Farklı liste çıkartan Edip Cengiz ise sadece 18 oy alabildi.  
 
ic3-005.jpg
 
 
İLÇE YÖNETİM KURULU

SALİH BAYRAKTAR ( BAŞKAN )
 
1- Abdullah Akşahin
2- Abdullah Erol Akkuş
3- Ali Bakar
4- Ayşe Usta
5- Bayram Caniklioğlu
6- Bilge SÜmer
7- Cem Bay
8- Cemil Özbalta
9- Cengiz Tekin
10- Fahri Günay
11- Hasan Yıldırım
12- Hulusi Ulucan
13- Hüseyin Cevahiroğlu
14- Ümit Sanlav
15- İhsan Topçu
16- İkbal Gürpınar
17- İlhan Bal
18- İsmail Bülbül
19- Kenan Polatkan
20- Kezban Köse
21- Mehmet Çakır
22- Mehmet Yavuz
23- Metin Ateş
24- Safa Turan
25- Sedat Kanburoğlu
26- Selver Nar
27- Serkan Torun
28- Sevgi Kurt
29- Şeref Özalp
 
İLÇE YÖNETİM KURULU YEDEK
1- Hasan Demiralp
2- Fatih Türk
3- Ahmet Behram Sarı
4- Murat Kul
5- Özkan Mavzer
6- Burhan Uzan
7- Meral Yıldırım
8- Saynur Meydancı
9- Cenk Laleli
10- Ahmet Kuzpınar
11- Yasemin Demir Bay
12- Muhammet Ali Tavukçuoğlu
13- Saim Tanır
14- Aliye Ketenci Özcan
15- Kemal Tan
16- Serhat Yılmaz
17- Figen Aslan
18- Meltem Okutan
19- Murat Daloğlu
20- Ahmet Emre Yaldız
21- Aslıhan Öztürk
22- Yusuf Özkaya
23- Murat Altun
24- Nafiz Kılıç
25- İsmail Molak
26- Şerafettin Tozyılmaz
27- Selim Efe
28- Caner Murat Ballı
29- Cihan Aydoğan
30- Yasin Ulutaş
 
İL DELEGELERİ (ASİL)
1- Salih Bayraktar
2- Emine Küçük
3- Kadir Cebeci
4- Murat Yalçıntaş
5- Canan Kalsın
6- Mutlu Alkan
7- Mehmet Akif Şişmanoğlu
8- Orhan Uzuner
9- Nurettin Çelik
10- Hadi Diler
11- Bekir Karakuş
12- Hasan Durhat
13- Ayşegül Tuncer Topal
14- Mahmut Sedat Özsoy
 
İL DELEGELERİ (YEDEK)
1- Sabri Avcı
2- İsmail Bülbül
3- Cemil Özbalta
4- Abdullah Akşahin
5- Mehmet Çakır
6- Ayşe Usta
7- Cengiz Tekin

Bu haber toplam 13516 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT