19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs coşkuyla kutlandı
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Sarıyer’de büyük bir coşkuyla kutlandı.

Çayırbaşı Stadyumu’ndaki gösteriler Sariyerliler tarafından büyük beğeni topladı. 

Sabah saat 09.00’da Sarıyer Meydanı’nda başlayan tören’de Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

19mayis2_739781355.jpg
Sarıyer Meydanı’ndaki törende İstanbul Vali Yardımcısı Ali Yazgan, Kaymakam V. Sadettin Yücel, İlçe Askerlik Şube Başkanı Sacettin Kantoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, ilçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Namık Şişman ile İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Osman Altınkaynak hazır bulundu.    

Çayırbaşı Stadyumu’nda tören ise saat 10:00’da başladı. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan’ın günün anlamını belirten konuşmasının ardından Dünya, Avrupa, Türkiye, il ve ilçe çapında ödül alan öğrencilere plaket verildi.  

Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi’nin bandosunun son derece başarılı performansı eşliğinde yapılan geçit töreninin ardından başlayan gösterilerde, öğrencilerin açtığı ve sahaya yayılan büyük bayrak izleyenler tarafından büyük alkış aldı.   

19mayis1_916617513.jpg

Sarıyer’deki devlet ve özel lise öğrencilerinin hazırladığı gösteriler, halk oyunları gösteri grubu ile spor ve dans grubu olarak iki ayrı bölümde sunuldu.

Bu haber toplam 8069 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT