Ziya Sonay Parkı açıldı

Ziya Sonay Parkı açıldı
Darüşşafaka Mahallesi Gazeteciler Sitesi içinde bulunan Gazeteci Ziya Sonay Parkı yenilerek, mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Sarıyer Belediyesi ve site sakinlerinin ortak çalışması ile kamuya terk edilen site içi plan yollarının beton, parke, kilit taşı ve yol kaplama çalışmaları Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan parkın açılış kurdelesini, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Gazeteci Ziya Sonay, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve site sakinleri kesti.

Parka Gazeteci Ziya Sonay’ın adı verildi 

Site Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Öztürk, kullanılamaz halde olan parklarının zemin ve peyzaj işlemleri yapıldıktan sonra çocuk oyun grubu ve dinlenme alanlarının yenilenmesini sağlayan Belediye Başkanı Genç’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Öztürk ‘’Parkımıza sitemizi yaptıran ve mahallemizin kurucusu kabul edilen meslektaşımız Ziya Sonay’ın adını verdik.  Hayırlı uğurlu olsun’’dedi.

Paydaşlık sağlanırsa, mükemmel sonuçlar ortaya çıkar

Vatandaş ve belediyenin el ele vererek güzel sonuçlar ortaya çıkarmasının öneminden bahseden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç; ‘’ Burada çok önemli bir birliktelik sağlandı. Biz bu birlikteliği Sarıyer’in her mahallesinde yaratmaya çalışıyoruz. O bölgede yaşayan insanlar ve yöneticiler bölgenin sorunlarını ortak tespit edip, beraber çözerlerse paydaşlık sağlanır ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkar. Biz Sarıyer’in farklı kültürlerdeki insanların bir arada saygı içinde yaşadığı bir bölge olması için çok ciddi gayretler gösteriyoruz. Bu tür çalışmalarımız devam edecek. Gazeteci Ziya Sonay gibi daha binlerce vatanını savunan, bu uğurda bedel harcayan  emekçilerin   isimlerinin yaşatılması gerekir. Bölgede yaşayanların yurttaşlık sorumluluklarını yerine getirdiği için teşekkür ederim’’diye konuştu.

Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak’ın teşekkür konuşmasından sonra mikrofona davet edilen Gazeteci Ziya Sonay,  parka adının verilmesinden dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu ifade etti.

Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, Gazeteci Ziya Sonay’a, Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’e, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Teknik Personel Sabri Ay’a plaket takdim edildi ve ardından site de yapılan çalışmalar incelendi.

Bu haber toplam 6816 defa okunmuştur
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
1 Yorum