Zeybek il başkanı mı oluyor?

Zeybek il başkanı mı oluyor?
CHP’de yapılan MYK toplantısında Gürsel Tekin'le ilgili kesin karar çıkmadı ama eğilim belli oldu. Bu eğilimle birlikte gözler Gökan Zeybek’e çevrildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti Sözcüsü Hakkı Suha Okay, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun imzalı yazısıyla örgütlerin tüzük uyarınca il başkanı seçme hususunun bir süre için askıya alındığını bildirdi. Bu karar, Gürsel Tekin’in beklentilerine olumsuz yansırken il başkanı olmak isteyen Gökan Zeybek içinse umut verici oldu. 
 
MYK’ya alınmayan Gürsel Tekin Parti Meclisi üyeliğinden istifa edip İstanbul İl Başkanlığına yeniden dönmeyi planlıyordu. Tekin’in istifasının ardından il yönetimine dönmesi ve ardından kendi içlerinde bir seçim ile il başkanlığına atanması mümkündü. Ancak Tekin bunun için garanti verilmesini istiyor bu nedenle istifa etmiyordu. Tam da bu süreçte Kılıçdaroğlu imzasıyla il başkanlıklarına gönderilen yazı ile bunun önü kesilmiş oldu. MYK dışında bir atamanın imkânı kalmadı. Genel Merkez Tekin’e, “Bizim dışımızda bir girişim mümkün değil mesajı” verdi.
 
Tüm ipler MYK’nın elinde
Son yapılan MYK toplantısında durumun netleşeceği söyleniyordu ancak, CHP MYK’sı aslında kesin bir karar vermedi. Sadece Tekin’in durumuyla ilgili bir öteleme yapmış oldu. Ama verilen mesaj önemli. Tekin’in geleceğiyle ilgili bütün süreç tamamen MYK’nın tekelinde olacak.
 
Gözler Gökan Zeybek’e çevrildi
Bu kararla yeni bir il başkanının atanması konusu da ağırlık kazandı. Bu durum başta Gökan Zeybek olmak üzere il başkanlığı için Ankara’da çalışmalarını sürdüren diğer adaylarına da bir umut oldu. Başta Sarıyer olmak üzere 34 ilçe başkanının ortak hareket ettiği ve Gökan Zeybek’i desteklediği söyleniyor.  
 
Sarıyer’den Gökan Zeybek’e destek var
Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz aylarda yapılan İstanbul İl Kongresinde, Sarıyer İlçe Başkanlığının verdiği listede Gökan Zeybek’in isminin olmasına rağmen, Gürsel Tekin, Gökan Zeybek’i kurultay delegesi yapmamış ve bu durum Sarıyer’de olumsuz karşılanmıştı. Aldığımız bilgilere göre,  Bu durumdan dolayı Gökan Zeybek’in il başkanı olması için destek veren ilçe başkanlarının başında Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu geliyor. 

Bu haber toplam 1485 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT