Zaralılar Sarıyer'de bir araya geldi

Zaralılar Sarıyer'de bir araya geldi
Zara Dernekler Federasyonu üyeleri Sarıyer Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda bir araya geldi.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen kahvaltıya Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Zara Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Doğan, Zara'nın önde gelen sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yönetim çevreleri katıldı.

Zaralılar olarak birlik beraberlik mesajı verildiği kahvaltıda konuşma yapan Başkan Genç, gençlerin donanımlı olarak yetiştirilerek topluma kazandırılmaları gerektiğine vurgu yaptı.

5zara.jpeg

Yaptığı konuşmada Sivas'ın önemine de değinen Başkan Genç şunları söyledi; "Sivas'ta inanılmaz bir mozaik var. Son seçimlerde 5 günde 38 Sivas köyünü gezdim. Taşımalı eğitim yüzünden okulların kapandığını gördüm. Böyle bir gelişmişlik olmaz. Sivaslılığın sorumluluğunu sadece kentlerdeki çoğunluk olarak algılamamak lazım. Atatürk, Sivaslılara güvendiği için 4 Eylül'de Kurtuluş Savaşı'nın en önemli adımını Sivas'ta atmıştır. Toplumun her aşamasına sahip çıkacak insanların yetiştirilmesi Sivaslıların boynunun borcu olmalı. İstanbul, dünyanın merkezi ise Sivas'ta Anadolu'nun Merkezi olma konumuna getirilmelidir."

1zara.jpeg

2zara.jpeg

3zara.jpeg

4zara.jpeg

6zara.jpeg

9zara.jpeg

8zara.jpeg

10zara.jpeg

11zara.jpeg

Bu haber toplam 2464 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT