Zam yerine İNDİRİM

Zam yerine İNDİRİM
Sarıyer’de Kurban Bayramı için hayvan satıcılarına kiralanan yerlere bu yıl zam yerine indirim yapıldı.

Belediye kurban satış yerlerinin fiyatlarını düşürdü

Sarıyer’de Kurban Bayramı için hayvan satıcılarına kiralanan yerlere bu yıl zam yapılmadı. Geçtiğimiz yıl 3250 TL’ye kiralanan yerler için bu yıl 2500 TL bedel alındı. Vatandaşlar geçen yıllara göre fiyatları düşük tutuğu için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür etti.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Meclis Başkan Vekili Adnan Ayber, Zabıta Müdürü Semra Kartal ve veteriner ekipleriyle birlikte Ferahevler’de kurulan kurban satış yerini gezdi.  Başkan Genç, kurban satışı yapan vatandaşların sorunlarını dinlerken, “Geçtiğimiz yıl 3250 TL olan satış yerlerini bu yıl 2500 TL’ye düşürdük. Gelecek yıl sizlere daha güzel bir ortam sağlayacağız” dedi.

hcoskunfevler_955968576.jpg

Coşkun, “Bayrama hazırız”
Gelecek yıl için istenilen talepleri tek tek not eden Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, Sarıyer Belediyesi’nin Kurban Bayramı’na hazır olduğunu söyledi. Sarıyer Manşet’e konuşan Coşkun, “Vatandaşlarımız için ayrı bir önem taşıyan Kurban Bayramı’nda halkımızın rahatını sağlamak için, Başkanımız Şükrü Genç’in talimatları doğrultusunda görev başındayız. Ferahevler, Maden ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde kurban satış ve kesim merkezleri kurduk. Tüm altyapı hazırlığımız sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Tüm çalışmalarımızı büyük titizlikle yapıyoruz.  Bayramda da ekiplerimiz görevlerinin başında olacaklar. Halkımızın huzurlu bir bayram geçirmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz” dedi.

Tüm imkânlarımızı seferber ettik
İnsanlarımızın bayram süresince bir sorun yaşamaması için belediyenin tüm imkânlarını seferber ettiklerini söyleyen Coşkun, “Kesim ücretlerini de burada çok düşük tuttuk. Amacımız parklarda, sokaklarda kurban kesimi olmasın. Çadırlarımız, tuvaletlerimiz her gün Veteriner Müdürlüğü tarafından dezenfekte ediliyor” diye konuştu.

Bu haber toplam 1518 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT
1 Yorum