Yüzde 10'dan fazla fark atacağız

Yüzde 10'dan fazla fark atacağız
Cemil Özbalta, AK Parti Sarıyer Belediyesi 4.sıra Meclis Üyesi Adayı oldu.

Sarıyer Belediye Meclisi’nin, TBMM’nin minyatürü olduğunu söyleyen Özbalta, “Çok güçlü bir meclis yapısıyla seçimi kazanmalıyız. Bu da çok çalışarak olacak. Ayaklarımızı sağlam basıyoruz. Bizim belediyeyi kazanamayacağız gibi bir endişemiz yok. Hiçbir zaman da olmadı. Biz istiyoruz ki güçlü bir meclis yapısıyla seçimi kazanalım. En az 20 meclis üyesiyle güçlü bir şekilde belediyeye gelmemiz lazım ki Sarıyerliye daha faydalı bir hizmet verelim.” dedi.

Sarıyer siyasetinde Sedat Özsoy’un MHP’den aday olmasının AK Parti’nin oyunu böleceği yönünde yorumlanmasına Özbalta; “Sedat Özsoy CHP ile yaptığı flört sonuçlanmayınca MHP’ye geçti. Kendisi de, CHP’ye ders vermek amacıyla MHP’ye geçti. MHP’nin seçim kazanamayacağını herkes biliyor. Sedat Bey’in MHP’ye geçmesi orası olmazsa burası olur düşüncesiyle halka faydasından fazla kendini düşünerek yaptığı bir hareket olarak yorumlanıyor. Bırakın AK Parti’nin oylarını almasını, biz Sedat Bey’in oylarının %70’ini alacağız” dedi. 

20 yıldır Sarıyer’de siyaset yaptığını ve bir dönem ilçe başkanlığına aday olduğunu belirten Özbalta, bu süreç içersinde hiç kimseyi kırmadan, insanları kucaklayarak hizmetlerini sürdürdüğünü söyledi.

100 metre değil maraton koşuyoruz
AK Parti’nin meclis üyesi listesinde diğer partilerin meclis üyesi listesine göre çok yeni ve temiz yüzlerin olduğunu söyleyen Özbalta seçim sonuçları ile ilgili olarak, “Akif Başkan %10’luk farktan bahsediyor ama ben %10’dan daha fazla fark olacağı kanaatindeyim. Her gittiğimiz yerde inanılmaz güzellikler var. Başkanımız dört dörtlük bir insan. Akif Başkan’ın 5 yıl değil 3 dönem Sarıyer’de görev yapacağını, bu milletin kalbine gireceğine inanıyorum.” dedi.

Bu haber toplam 1214 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT