Yönetim düşmedi açıklaması

Yönetim düşmedi açıklaması
CHP İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu, CHP’deki istifalarla ilgili açıklama yaptı.

Sarıoğlu yaptığı açıklamada, ilçe yönetiminden ayrıldıklarını belirten ve bunu bir basın toplantısıyla duyuran CHP'lilerin basında yer alan açıklamalarının doğru olmadığını söyledi. Sarıoğlu,  “İlçe Yönetim Kurulumuz görevinin başındadır” dedi.  

İşte Serdar Sarıoğlu’nun açıklaması  
“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sarıyer ilçe yönetiminden bazı arkadaşlarımızın istifa ettiğine dair haberler medyada yer almıştır.
İlçe yönetiminden ayrıldıklarını belirten ve bunu bir basın toplantısıyla duyuran arkadaşlarımızın basında yer alan beyanları doğru değildir.

Yerel seçimlerin yaklaştığı şu dönemde, CHP, hem Büyükşehir’de hem de Sarıyer’de birinci parti konumundadır. Bu istifalar CHP’nin bu çıkışını durdurmaya yönelik nafile çabalardır. İlçe yönetimden ayrılan arkadaşlarımızın, açıklamaları da, istifa edenlerin sayısı da yanlıştır.

Arkadaşlarımızın bir bölümü meclis üyesi aday adayı olmak için prosedür gereği daha önce ilçe yönetimden ayrılmışlardır. Yerlerine de yedek üyeler atanmıştır.
Bugün için ilçe yönetim kurulumuzdan üç arkadaşımız ayrılmıştır.
İlçe başkanı ve yönetim kurulu görevinin başındadır.

Seçimlere bir hafta kala böyle bir tavrın ortaya konulması, hem siyaset yapma ahlakına uygun değildir, hem de gerçeklerle bağdaşmamaktadır.
Her seçim döneminde, özellikle yerel seçimlerde meclis listelerinin oluşması aşamasında birtakım sorunlar yaşanmaktadır. Nitekim, aynı sıkıntılar diğer partilerde de yaşanmıştır. Parti, bu sorunları kendi örgüt disiplini içerisinde çözümler. Parti bilinci ve partililik de bunu gerektirir.
Şu anda CHP, Sarıyer’de birinci parti konumundadır ve halkımızın büyük ilgi ve dayanışması ile seçimi kazanacaktır.
Ayrılan arkadaşlarımız ne yazık ki bir yanlışa düşmüşler ve diğer partilerin işine yarayacak bir çabanın içine girmişlerdir.
İlçe Yönetimimizin, Belediye Başkan Adayımız Sayın Şükrü Genç ve diğer çalışma arkadaşlarımızla arasında bir sorun bulunmamaktadır ve birlikte başarılı bir seçim kampanyası sürdürülmektedir. 

CHP’nin bütün sorunlarını kendi içinde çözecek bir parti birikimine ve olgunluğuna sahip olduğunu belirtir, bilgilerinize sunarım.

SAYGILARIMLA,
CHP SARIYER İLÇE BAŞKANI                                                                                                                                                                          HALİM SERDAR SARIOĞLU

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT