Yoga günü Sarıyer'de kutlandı

Yoga günü Sarıyer'de kutlandı
21 Haziran Uluslararası Yoga Günü kapsamında Sarıyer’de 8. Uluslararası Yoga Etkinliği düzenlendi.

Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda buluşan Sarıyerliler açık havada terapi yaparak yoga deneyimini yaşadı.

8.Uluslararası Yoga Günü Anadolu Yakası resmi etkinliği Sarıyer’de gerçekleşti. Hindistan Başkonsolosluğu ve Sarıyer Belediyesi iş birliği ile düzenlenen etkinliğe yoğun katılım gösteren vatandaşlar, eğitmen Maral Gözetir ile yoga asana, nefes terapisi ve meditasyon uygulamaları yaptı. İstanbul Hindistan Başkonsolos Vekili Sudhi Choudhary ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in de vatandaşlarla birlikte yoga yaptığı etkinlik Taka Dihmi Hint Dans Grubu ve Sarıyer Belediyesi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun renkli şovu ile son buldu.

YOGA, BARIŞA ULAŞMAK DEMEK

Dünyanın pek çok şehrinde eş zamanlı olarak kutlanan yoga günü etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Başkonsolos Vekili Sudhi Choudhary boğaza karşı yoga yapmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek; “Yoga insanın bedeniyle bütünleşip, barışa ulaşması demek” diye konuştu.

Sarıyerlilerle birlikte yoga yapan Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Yogayı yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Doğru nefes alma tekniğini öğrenmek çok önemli. Meditasyon dediğimiz yöntemi de yaşamda kullanmamız gerekiyor. Dünya Yoga Günü’nde her yaş grubundan vatandaşlarla birlikte açık havada buluşmak çok güzel” dedi.

yoga2.jpgyoga3.jpgyoga4.jpgyoga5.jpgyoga6.jpgyoga7.jpg

Bu haber toplam 2977 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT