Yine Kilyos yine gemi kazası

Yine Kilyos yine gemi kazası
Mersin'den Rusya'ya gittiği öğrenilen gemi Kilyos açıklarında fırtınaya yakalanarak ikiye bölündü.

Kilyos açıklarında demirli olan ve saat 17.00 civarında kırılarak batmaya başlayan kuru yük gemisinin 8'i Azerbaycan, 2'si Ukrayna ve 2'si de Gürcistan asıllı 12 personeli, ihbarın alınması üzerine harekete geçen Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait tahlisiye botları ve kurtarma römorkörünün müdahaleyle denizden çıkarıldı.

Kilyos'ta gemi kazası meydana geldi. 13 kişilik mürettebatan 7'si kurtarıldı. Mersin'den Rusya'ya gittiği öğrenilen gemi Kilyos açıklarında fırtınaya yakalanarak ikiye bölündü.

İŞTE GEMİNİN BATMA ANI


KIYI EMNİYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:
"07.09.2009 tarih saat 17:00 civarında Kilyos açıklarında demirli vaziyetteki Kamboçya bayraklı KRAMCO isimli kuru yük gemisinin kırılması neticesinde batma tehlikesine maruz kaldığı ihbarının alınması üzerine derhal KIYI EMNİYETİ 1 ve KIYI EMNİYETİ 9 hızlı tahlisiye botları ile KURTARMA 3 römorkörü olay mahalline sevk edilmiştir. Saat 17:30 da KIYI EMNİYETİ 1 olay mahalline intikal etmiş, olay mahallinde iki kişinin denizde olduğu tespit edilmiş ve derhal kurtarma çalışmalarına başlanmıştır. Saat 17:35 itibarı ile denizde bulunan bir kişi kurtarılmıştır bir kişi de kara tahlisisye ekipleri tarafından karadan alınmak üzeredir. Saat 17:40 itibarı ile kazazede geminin yaşam mahalli koparak gemiden ayrılmıştır. Saat 18:00 itibarı ile toplam 7 kişi kurtarılmıştır. Çalışmalar devam etmektedir"

Bu haber toplam 1317 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT