Yeşilyurt: Neden MHP?

Yeşilyurt: Neden MHP?
Sivaslılar Dernek Başkanı Abdurrahman Yeşilyurt neden MHP’yi destekledikleri yönünde gazetemize basın açıklaması gönderdi.

Geçtiğimiz günlerde Sivaslılar Dernek Başkanı Abdurrahman Yeşilyurt’un Daruşafaka tesislerinde düzenlenen toplantıda “Sarıyer’deki Sivaslılar olarak MHP’den Sedat Özsoy’u destekliyoruz” açıklamasından sonra diğer siyasi partilerin meclis üyeliği listesinde bulunan Sivaslılar da kamuoyuna sunulan bu kararla ilgili açıklama yapma gereği duydu. AK Parti Meclis Üyesi Orhan Koçyiğit “Sivaslılar hiç kimsenin tekelinde değildir” derken Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı Bekir Karakuş ise Sarıyer Manşet’e yaptığı açıklamada “Sivaslılar olarak şu partiyi destekliyoruz gibi aldığımız herhangi bir kararımız yoktur” dedi. Bu açıklamalardan sonra Abdurrahman Yeşilyurt neden MHP ile ilgili böyle bir karar aldıkları ile ilgili basın açıklaması gönderdi.

Abdurrahman Yeşilyurt’un açıklamasını aynen yayınlıyoruz.
2009 Yerel seçimleri sürecinde öncelikle Sivaslı bir hemşerimizi başkan adayı göstermek üzere mücadele verdik. Ama kısmet olmadı. Daha sonra “ Bize değer veren siyasi partiye bizde Sivaslılar olarak değer vereceğiz” dedik. Adaletin ve hakkın tesisi için AKP, CHP ve MHP ile değerli büyüklerimiz tarafından görüşmeler yapıldı. AKP bizim kendisine sunduğumuz listeden bir hemşerimizi 15.sıradan meclis üyesi adayı yapmıştır. CHP ise verdiğimiz isimlerden sadece bir hemşerimizi 17.sıradan meclis üyesi adayı yapmıştır. Oysa MHP ilk 15 içinden 7 Sivaslı hemşerimizi listesine almıştır. Bu durumda Sivaslılara Meclis listelerinde en çok değeri MHP vermiştir. Derneklerin aday gösterme keyfiyeti yoktur. Ama hemşerilerimizin teveccühü ile oluşan tablo ortadadır. Hemşerilerimiz bu söylemlerimiz etrafında kararını oluşturmuştur.

Bu haber toplam 6043 defa okunmuştur
HABERE YORUM KAT